Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:21 pm

M ė s u e s i i m ė
Oh mėsuesi imė

Sa fortė qė tė dua

Se ti je prindi i dytė

Pėr mua.

Tashė mėsuesi imė

Jam nė klas tė tetė

Dhe mos mėndo se tė

Kam harruar,

Por tė mbaj nė zemėr

Pėr jetė.

Ti kujtoj kėshillat tua

Ti kujtoj ato duar tė arta

Kur mė mėsove tė shkruaj

Dhe mos mėndo se ke qen

Njė dor e huaj.

Tė dua si lulet

Tė dua si stinet

Tė dua me sinqeritet


E tash e jap njė kėshill

E dua mėsuesin

Si prindin e dytė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:22 pm

Marigona BellainaĖ n d ė rr i m i
Ėndėrroj tė jem lum

Tė rrjedh nė ēdo damar

Ėndėrroj tė jem liqen

Ujrat pik pėr pik ti pi

Ėndėrroj tė jem anije

Tė lundroj nėper det e oqeane

Ėndėrroj tė jem shpend

Tė fluturoj nė ēdo vėnd.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:22 pm

Marigona Bellaina

Ēka dua

Dua hėnėn dhe diellin

Qė shėndrit me gėzim

Dua agimin e mėngjesit

Dua shokėt dhe lojėn

Dua prindrit dhe fqinjėt

Dua shkollėn

Dua driten

Dua Nėnėn,dhe Baban

Dua motrėn dhe vėllan

Dua detin kaltėrsin

Dua fushėn malėsin

Dua dėshmoret e liris

E mbi tė gjitha Njerėzin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:23 pm

Marigona Bellaina

Luftėtaret e Lirisė


Ju e derdhėt gjakun

Ju e dhat jetėn pėr lirin Arbėrore

Qė sot ju kujtojm prore

Ju jeni lule

Ju jeni trandafil

Mos tju dhimbset gjaku

Se sot erdhi Liria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:23 pm

Marigona Bellaina

Skėnderbeu
Skėnderbe tė duam shumė

Qė luftove pėr kombin tonė

Ne do ta falnim gjakun ty

Qė na i solle lirin e kombit ton

Pra me 17 janar tė vitit 1468

U mbulove me njė lavdi

Tė pėr jetshme,

Lavdi Sėnderbeut

Dhe gjith dėshmorve

Qė dhan jetėn pėr liri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:24 pm

Marigona Bellaina


28. NėntoriNė viti 1912

Ismail Qemaili

Ngriti flamurin

Kuq e zi

Sa mir e qendise

Ti moj Marigon

Dhe e pėrgadite

Me 28 nėntor

Pra kjo dit festohet

Nė gjith Shqiptarin

U qoft i leht dheu

Dėshmorve tė liris.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:24 pm

Marigona dhe Merdiana Bellaina
Shkolla imeNė fshatin tim

Aty ku jetoj

Ėshtė shkolla ime

Qė e dua shumė

Nėnt vite aty i kalova

Nė bankat e shkolles

Dituri mora
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:25 pm

Marigona Bellaina
NĖNA IME

Nėnėn time shumė e dua

Sepse ajo mė lindi mua

Mė mėsoj

Mė edukoj

Nė shkoll ajo mua

Ajo mė dėrgoj

Pra ėshtė kėnaqėsi

Pėr mua kur Nėna

Mė thotė tė dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:25 pm

Marigona BellainaNjė prilli dita e gėnjeshtrave

Hej a kini dėgjuar

Lepuri veshet i kishte

Shurtuar

Macja kishte

Dy kėmb

Shtėpia fluturonte

Arusha veshėt i kishte

Zmadhuar

Hej ju a kini dėgjuar

Macja e miu

Ishin pajtuar

Dhe fushat ishin

Bėr male

Lisat ishin zvogluar

Lulja lishte

Qelur me gjemba

Hej ti a ke dėgjuar

Macja e miu

Ishin pajtuar

Ha ha eh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   Mon Oct 19, 2009 6:26 pm

Xhaxhi imė
Xhaxhi imė ti ku je

Kur luftove pėr atdhe

Pse nuk je nė kėt bot

Me ne

Pse forcat serbe

Ty tė vran

E ne nuk e dim

As varrin tand

Atje shkove

Por mė su ktheve

Xhaxhi imė edhe pse

Nuk tė kam par

Mė treguan se

Ke qen luftėtar

Pse forcat serbe

Ty tė vran

Pse ta moren jetėn

E tash ne nuk e dim

As varrin tėnd

.


Marigona Bellaina kushtuar xhaxhit I .Bellaina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NGA KRIJUESIT MĖ TĖ RINJĖ;MARIGONA BELLAINA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website