Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ   Sat Mar 28, 2009 3:36 pm

Kryeministri Hashim Thaēi, nė Bllacė tė Hanit tė Elezit tė martėn zbuloi Pllakėn pėrkujtimore, nė shenjė tė eksodit tė shqiptarėve. Me kėtė rast, kryeministri Thaēi 24 marsin e cilėsoi si ditė historike pėr Kosovėn, por edhe pėr rajonin, ditė e fillimit tė bombardimeve tė NATO-s pas dėshtimit tė negociatave qė u zhvilluan nė Rambuje dhe nė Paris.

“Kjo ditė shėnon thellimin e aleancės sė Kosovės me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Bashkimin Evropian dhe me NATO-n. Filluan bombardimet pėr tė ndalur pastrimin etnik, gjenocidin e ushtrisė, policisė dhe paramilitarėve serbė; pėr tė pėrkrahur luftėn e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, pėr lirinė, pėr rendin demokratik, pėr shtet, pėr integrime euroatlantike”, theksoi kryeministri Thaēi, duke shtuar se sot ėshtė njė ditė e kujtimit, ditė e sakrificės, ditė e mesazhit pėr botėn.

“Ne zbuluam pllakėn e pėrkujtimit, pllakėn e vuajtjeve, tė sakrificės sė mbi gjysmė milioni tė njerėzve qė qėndruan me ditė tė tėra kėtu, tė qytetarėve tė Republikės sė Kosovės, qė qėndruan nė tė ftohtė, nė shi e baltė, qė u depėrtuan me trena, dhunshėm u dėbuan nga shtėpitė e tyre. Gjithė ata njerėz qė qėndruan nėpėr maleve e fusha tė bjeshkėve tė Kosovės, qė treguan vendosmėrinė pėr tė ardhmen e vendit tonė. Ato pamje, ngjarje tė Kosovės sė viteve ’98, ’99, ngjanė nė njė kaos tė ri nė kėtė periudhė moderne tė rrjedhave globale”, ka pohuar ai.

Duke folur pėr tė ardhmen kryeministri Thaēi tha se Kosova sot ėshtė shtet i lirė, sovran dhe demokratik, me perspektivė tė qartė pėr t’u integruar nė strukturat e Bashkimit Evropian dhe nė NATO. “Jemi kėtu tė gjithė sė bashku si popull, si institucione tė Republikės sė Kosovės pėr tė kujtuar tė kaluarėn, pėr tė marrė zotime pėr tė ardhmen”.

“Ne do tė punojmė bashkėrisht qė t’i forcojmė institucionet tona, pėr tė ecur pėrpara bashkėrisht si popull, si institucione. Andaj, ky ėshtė vetėm njė gjeste simbolik i pėrkujtimit tė vuajtjeve e tė gjithė studentėve, nxėnėsve, nėnave, baballarėve, fėmijėve qė qėndruan kėtu nė kushte tė rėnda tė pritjes dhe kėrcėnimeve, por edhe i mesazhit tė mbijetesės”, pėrkujtoi me kėtė rast Thaēi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ   Thu Apr 02, 2009 2:33 am

Bravo ju qofte! Very

E meritoni tani nje jete te lire!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ   Thu Apr 02, 2009 2:29 pm

flm znj.te lire po,vetem duhet te punojme me shume me duket mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KOSOVA ME PERSPEKTIVĖ TĖ QARTĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: TEMA SHOQERORE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website