Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Lajmet me te rendesishme nga Bota.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Fri Dec 19, 2008 1:51 pm

Pheniani akuzon Seulin per komplot kunder presidentit
19/12/2008 10:30Koreja e Veriut ka akuzuar fqinjin jugor per komplot per vrasjen e presidentit Kim Jong-il.
Nje
agjent eshte arrestuar ndersa kalonte kufirin ne fillim te vitit dhe ai
kishte planifikuar te vriste presidentin, duke e helmuar.

Personi,
qe tani ndodhet nen arrest, u pershkrua nga Pheniani si shtetas
koreano-verior, por qe ishte trainuar ne jug. Sherbimet sekrete te
Korese se Jugut kane mohuar perfshirjen ne kete komplot.

Keto
deklarata vijne ne nje kohe kur marredheniet mes dy vendeve jane
perkeqesuar dhe vijojne spekulimet per gjendjen shendetesore te
presidentit Kim Jong-il.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Fri Dec 19, 2008 1:52 pm

Moti i keq, Zardari shtyn viziten ne Afganistan

19/12/2008 10:50Presidenti
pakistanez Asif Ali Zardari ka shtyre viziten e tij ne Afganistan, si
pasoje e motit te keq, njoftuan zyrtare nga te dy vendet.

Zardari
kishte planifikuar nje takim me homologun Karzai per te nxitur
bashkepunimin kunder terrorizmit dhe ne fushen e tregtise. Kjo do te
ishte vizita e tij e pare ne vendin fqinj, qe pas marrjes se
presidences.

Afganistani ka akuzuar Pakistanin se nuk po punon sa duhet per te parandaluar sulmet e talebaneve ne zonen kufitare.

Sipas nje deklarate te presidences afgane, Zardari do ta zhvilloje viziten ne Afganistan, kur kushtet e motit te permiresohen.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Fri Dec 19, 2008 1:52 pm

Rusia: Leshime, nese SHBA le sistemin antirakete

19/12/2008 11:10Rusia
eshte gati te beje leshime, me kusht qe SHBA te heqe dore nga vendosja
e sistemit te mbrojtjes antirakete ne Poloni dhe Republiken Ceke.

Shefi
i forcave strategjike ruse, gjenerali Nikolai Solovtsov, i cituar nga
agjencia e lajmeve Interfax, ka bere te ditur se eshte gati te lere
menjane zhvillimin e arsenaleve strategjike ruse, duke i cilesuar te
kushtueshme dhe te panevojshme, ne kembim te heqjes dore nga plani per
instalimin e interceptoreve ne Poloni dhe te vendosjes se radareve ne
Republiken Ceke nga ana e SHBA.

Vetem dy dite me pare
gjenerali kishte deklaruar se deri ne 2020 Rusia do te zevendesonte
raketat berthamore me sisteme te reja me karakteristika me te mira, qe
do te kalonin edhe mbrojtjen amerikane.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Fri Dec 19, 2008 1:54 pm

Franca, ne recesion ne 2009

19/12/2008 11:25Franca
do te hyje ne recesion ne vitin 2009. Sipas Agjensise Kombetare te
Statistikave (INSEE) ekonomia franceze ka rene me 0.8% ne tre muajt e
fundit te 2008 dhe do te pesoje nje tjeter tkurrje me 0.4 % ne
tremujorin e pare te 2009.

Shifrat jane me te keqija se parashikimet, tė cilat treguan se ekonomia do tė ulej me 0.1 perqind nga tetori ne Dhjetor.

Franca
ėshtė ekonomia e dyte me e madhe e Eurozones dhe e fundit qe hyn ne
recesion. Sipas shifrave te publikuara deri tani, Gjermania dhe Japonia
kane shenuar dy tre-mujorė negative sa i takon rritjes ekonomike ndersa
ekonomistet ne SHBA deklaruan se ekonomia e saj ka qene ne recesion
prej fillimit te vitit 2008.

Agjensia parashikon se papunesia ne
France do te rritet me tete me perqind nga 7.7 % qe eshte tani, ne
gjysmen e vitit te ardhshem.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Mon Dec 22, 2008 7:55 pm

“Newsweek”: Obama, njeriu me i pushtetshem

22/12/2008 12:20Pasi
u shpall Njeriu i Vitit nga revista “Time”, presidenti amerikan Barack
Obama eshte vleresuar nga revista “Newsweek” si njeriu me i pushtetshem
per vitin 2009. Ai kryeson listen e 50 emrave, qe do te publikohen nga
e perjavshmja amerikane.

Pas tij renditet
presidenti kinez Hu Jintao dhe homologu francez Nicolas Sarkozy. Me
poshte ne renditje vjen trojka ekonomike e perbere nga Ben Bernanke,
Jean-Claude Trichet dhe Masaaki Shirakawa.

Listen e mbyllin
Gordon Brown, Angela Merkel, Vladimir Putin dhe mbreti saudit Abdullah.
Drejtori i revistes shpjegoi se presidenti Obama si njeriu me i
pushtetshem do te gjykohet nese do te arrije te shpetoje ose jo
kapitalizmin.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Mon Dec 22, 2008 7:56 pm

Tajlande, diskutohet ekstradimi i "tregtarit te vdekjes"

22/12/2008 11:40Njė
gjykatė nė Tajlandė po shyrton dosjen e ekstradimit pėr tė
ashtuquajturin “tregtar i vdekjes”, trafikantin e shumėkėrkuar tė
armėve Viktor But.

Washingtoni
ka kėrkuar ta gjykojė rusin nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, lidhur
me akuza pėr armatosjen e terroristėve ndėrkombėtarė.

Seanca pėr tė marrė vendimin mbi ekstradimin do tė zgjasė tre ditė nė Bangkok, ku trafikanti u arrestua nė mars tė kėtij viti.

Sipas
prokurorėve, But trafikonte armė qė prej viteve 90 duke pėrdorur njė
flotė avionėsh tė epokės sovjetike,pėr tė dėrguar armė nė Afrikė,
Amerikėn e Jugut dhe Lindjen e Mesme.

Sipas OKB-se, me
kontrabandėn e tij tė armėve, trafikanti rus ka nxitur luftra nė
Afganistan, Angola, Ruanda, Sierra Leone e Sudan. Por Duma Ruse
ndėrkohė ka miratuar njė deklaratė nė mbėshtetje tė tij. Avokatėt e
Viktor But i kėrkojnė drejtėsisė tajlandeze tė mos e esktradojė nė
SHBA.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Mon Dec 22, 2008 7:57 pm

Alarm per bombe ne avionin rus

22/12/2008 14:30Alarm
per bombe ne nje avion te kompanise ruse Aeroflot. Avioni ishte nisur
nga kryeqyteti grek Athine dhe kishte si destinacion Mosken.

Mesohet
se ai eshte kthyer mbrapsht drejt kryeqytetit grek, pasi nje telefonate
njoftoi se ne bordin e avionit kishte nje bombe. Kompania ajrore ka konfirmuar lajmin, por ende nuk ka detaje per llojin e avionit dhe pasagjeret ne bord. Nuk dihet nese flitet per nje alarm te rreme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Mon Dec 22, 2008 7:58 pm

Rusi, zgjatet ne 6 vjet mandati presidencial

22/12/2008 15:00Dhoma
e larte e parlamentit nė Rusi miratoi zgjatjen e mandatit presidencial
nga 4 ne 6 vjet, pas mbeshtetjes qe mori nga asamblete rajonale.
Projektligji konsiderohet si njė shenje e kthimit te Vladimir Putin nė
krye te Kremlinit.

Sipas
agjensive ruse, ndryshimet kerkonin aprovimin e dy te tretės sė
legjislaturave rajonale te vendit, por nė fakt u votua unanimisht.
Amendamenti do te behet ligj pasi te firmoset nga presidenti rus,
Dmitrij Medvedev dhe do tė hyjė nė fuqi vetem pas zgjedhjeve tė reja
presidenciale. Pasi Medvedev te permbushe nje mandat, Putin
mund te kthehet ne krye te Kremlinit per 12 vjet me radhe, dy mandate
gjashtevjecare njeri-pas tjetrit. Projektligji zgjati edhe mandatin e
Dhomes se Ulet, Dumes ruse nga kater ne pese vjet. Qeveria
argumentoi se ndryshimet kushtetuese jane te nevojshme sepse nje mandat
4-vjecar eshte shume i shkurter per te zbatuar reforma serioze ne vend.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Mon Dec 22, 2008 7:59 pm

Lindje e Mesme, Hamas pranon armepushimin

22/12/2008 16:45Hamas
dhe grupe te tjera te armatosura palestineze ne Gaza kane pranuar me
kerkese te Egjiptit ndaljen e qellimit te raketave ndaj Izraelit.

Lajmin
e ka bere te ditur nje pergjegjes i organizates islamike, sipas te
cilit armepushimi do te zgjase 24 ore ne shkembim te futjes se ndihmave
nga Egjipti.

Armepushimi filloi mbremjen e djeshme dhe mund te
zgjatet, por pavaresisht kesaj nje rakete e tipit “Kasam” eshte qelluar
ne Negev, per fat te mire pa shkaktuar viktima.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Thu Jan 08, 2009 9:27 pm

Austri, fund tragjik per nje cift adoleshentesh

08/01/2009 10:15Nje nate dashurie ka perfunduar tragjikisht per nje cift adoleshentesh austriake.
Per
te patur pak intimitet dhe per te evituar temperaturen qe jashte
arrinte ne minus 15 grade Celsius, ate vendosen ta kalonin naten ne
garazhin e djalit, brenda makines se tij.

Per t’u ngrohur kane
ndezur motorin, por pasi kane bere dashuri, i ka zene gjumi. Trupat e
pajete te dy te rinjve jane gjetur mengjesin tjeter nga prinderit e
djalit.

Sipas policise, ishin helmuar nga monoksidi i karbonit
ne makine. Tragjedia e ciftit ka prekur banoret e qytezes austriake
Ternitz. Adoleshentet kishin vendosur te qendronin ne makine, pasi ne
shtepine e djalit ndodheshin prinderit.

Nje ngjarje e ngjashme
ndodhi pak kohe ne Obergurgl po ne Austri, kur trupat e nje kamariereje
dhe nje kolegu te saj u gjeten te pajete ne parkimin e nje hoteli. Edhe
ne kete rast te rinjte kishin ndezur motorin e makines per te ngrohur
ambientin, por jane helmuar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   Thu Jan 08, 2009 9:34 pm

Ronaldo aksidentohet me makinen Ferrari

08/01/2009 16:20Cristiano Ronaldo eshte perfshire ne nje aksident te frikshem me makinen e tij te shpejte Ferrari.
Sulmuesi
i Manchester United u perplas me makinen e tij pa pesuar deme fizike.
Portugezi i “Red Devils” humbi kontrollin e makines dhe eshte perplasur
me rrethimin mbrojtes te rruges, duke shkaterruar plotesisht Ferrarin e
tij ne afersi te aeroportit te Manchester. “Agjentet ne
vendngjarje konstatuan nje Ferrari te perplasur kunder barrierave
mbrojtese. Shoferi nuk kishte marre plage dhe eshte ne gjendje te mire
shendetesore”, thuhet ne komunikaten e policise se qytetit anglez.
Cristiano Ronaldo iu nenshtrua te gjitha testeve te alkoolit por ai
rezultoi negativ.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajmet me te rendesishme nga Bota.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet me te rendesishme nga Bota.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: INFORMACIONE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website