Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 FATI PERMES FLOKEVE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: FATI PERMES FLOKEVE   Wed Dec 03, 2008 2:28 pm

1-FLOKE 5TE SHKALLEZUAR

Personi qe ka floke te tille eshte teper kureshtar,ka dhe deshiren te ekspereimentoje dhe kerkon me cdo kusht te vere ne dukje bukurine e jashteme.Njekohesisht eshte tip i mbushur me komplekse,te cilat perpiqet ti fshehe sa me shume.Megjithate adhuron jeten shoqerore dhe ne mes miqsh e te njohurish perpiqet te jete sa me i kujdesshem dhe i sjellshem.


2-FLOKE TE GJATA

Ndoshta ju ka qelluar qe tek veshtroni floket,te dallgezuar,te jeni pushtuar nga deshira per ti prekur ato.
Kurresesi mos e beni kete,pasi personat qe kane floke te tille,jane teper te ftohte dhe nuk ju pelqen qe ti prekin shume,sidomos floket.Por nuk mungojne momente romantizmi dhe melankolie.Cuditerisht qajne shpejt,megjithese nuk ju lene kete mendim ne pamje te pare.Per sa i perket modelit jetesor,ata jane te prirur drejt tradicionales.Kerkojne nje burre te vetem dhe nje familje te shendetshme


3-FLOKE TE SHKURTERA

Personat qe kane floke te tille jane teper energjike,ambicioze,te shkathet dhe mjaft dipllomate.Zakonisht nuk ju pelqen disiplina dhe rregullat ju marrin frymen.Veprimet e tyre kane ne thelb nje doze rrebelimi qe buron nga tendenca per te bere gjithmone ndryshime ne te mire te tyre.Keta persona kane te veshe te mire muzike dhe mund te bejne karriere ne kete fushe.Gjithashtu edhe sporti perben per ta nje aktivitet te kenaqshem per te ushtruar talentin e tyre.

4- FLOKET E LIDHUR BISHT

Pergjithesisht,njerezit te cilet preferojne te mbajne floket te lidhur bisht,dallohen per prirjen e tyre praktike,si ne mendim veprim edhe ne sendet qe i rrethojne.Ata nuk marrin parasysh sistemin e ndenjave{ vetem ne raste te rralla} por vendosin ne baze te logjikes dhe te frutshmerise praktike.Megjithate ka raste qe keta persona,nepermjet veprimeve te ndryshme te nxjerrin ne pah karakterisatika te tjera te aftesise per ta manovruar ne dobi te tyre,genjeshterat e momentit,marrja e te tjereve neper kembe,thjesht sepse keshtu ju leverdis etj,,
Megjithate ata vecohen edhe si njerez frikacake ,sidomos kur ju dalin te vertetat ne shesh,gje qe ju ndodh rralle,sepse dine te manovrojne.

5-FLOKE MBI SUPE

Ky model prerje flokesh ,jo vetem kombinon ne menyre perfekte me fytyren,por kenaq boten estetike te personave qe e preferojne ate.Keshtu dallohen per mendimin llogjik ne te shumten e rasteve te drejte.Nuk dine te mbajne me hater por shprehin mendimin e tyre pavaresisht se te tjereve nuk ju pelqen.Inteligjenca e treguar i ben keta persona qe te kene shume miq por edhe armiq njekohesisht.


6/FLOKE TE LIDHURA TOPOZ

Padyshim qe preferuesit e kesaj menyre lidhje flokesh jane femra.Ato karakterizohen nga nje gaz qe nuk ju iken kurre nga fytyra dhe pergjithesisht dine te jetojne jeten.Nuk mungojne kurre nga aktivitete qe organizon rrethi familjar apo shoqeror dhe kerkojne te jene ne qender te vemendjes.Nuk vuajne nga komplekse dhe jane te gatshme te marrin pjese ne peripeci nga me te ndryshmet.
Femrat me floke topuz dallohen per karakterin e tyre te pavarur dhe ne me te shumten e rasteve nuk i degjojne ato qe thone njerezit rrotull.E adhurojne moden dhe perpiqet ta ndjekin ate ne sa mundesi kane.

7-FKOLE SHUMENGJYRESH

Jane njerez ekstremiste dhe qe e ndyshojne mendimin e tyre shume here brenda pak minutave.Ne te vertete nuk dine se cfare kerkojne ne jete.
Paqendryeshmeria ne mendime pasqyrohet edhe ne lidhjet personale,te cilat jane jane kalimtare dhe me probleme.
Gjithesesi keta persona jane tipa shoqeror dhe per njerezit e aferm bejne te pamunduren.Pergjithesisht ju pelqen te thyejne rregullat,nuk pranojne nga partneri qe ti kontrolloje dhe si rrjedhim krijojne jo pak here perplasje.Ne preferencat e tyre bejne pjese njerez nga rrethe te larta shoqerore dhe me influence

8-FLOKE KACURRELA

Personat qe kane floket kacurrela vecohen per aftesite e tyre komunikuese,keshilluese,edukative.
Nuk ju mungon deshira per te ndryshuar gjithnje pamjen e tyre te jashteme me te cilen nuk jane te kenaqur.Ne jete pretendimet e tyre i kapercejne mundesite dhe si rrjedhim kalojne momente zhgenjimi.Kjo e fundit edhe per shkak te nej shkalle te thelle njohje te vetvetes si dhe shijeve te larta,te cilat ne krahasim me ate qe ato mund te arrijne,ju sjellin deshperim.Jane njerez lozonjare te kendeshme,alturiste pa mase dhe te sinqerte aq sa nuk eshte e nevojshme.

9- FLOKE TE ARTE

Keta floke pavaresisht nga forma e tyre,jane shprehes te seksualitetit.
Pergjithesisht personat qe i akne ato vecohen per fuqite manjetike te jashteme e cila i ben per vete te gjithe rrotull.Jane njerez kryenece,kembengules,pasionant dhe zbavites.Zakonisht kane nje qellim kryesor ne jete,per te cilin bejne cmos per ta arritur.Megjithese ne pamjen e jashteme jane tipa mbreselenes,duhet thene se bota e tyre e brendeshme vuan ne farveri.Ata lozin me ngjyren e verdhe te flokeve te tyre dhe i verbojne te tjeret.Ne te shumtene erasteve nuk ajne besnike.

10-FLOKE QE NDYSHOJNE njgjyren prerjen

nuk jane te pakte njeresit qe cdo muaj ndryshojne modelin dhe ngjyrene flokeve.Kjo tregon se ata nuk kane gjetur akoma vendin qe ju takon ne nje shoqeri te caktuar dhe padyshim mendimi estetik per veten dhe moden ne pergjithesi qendron ne nivel te ulet.
Gjithesesi ne me te shumten e rasteve ata paraqiten te rregullt,megjithese me pamje te ndryshuar.Ne jete nuk hezitojne te marrin vendim ta bejne realitet dhe nje nate me pas,pasi e kane peshuar ta anullojne.Mania per te provuar gjithcka ne jete karakterizon edhe jeten private,ku nuk mungojne eksperiencat ekstravagante.Nuk jane njerez,te cileve mund tu besosh nje fshehtesi pasi shume shpejt do ta degjosh ne publik.
Megjithate per mikun etyre lene koken
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ilir!!
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 55
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: FATI PERMES FLOKEVE   Thu Dec 04, 2008 1:06 pm

po ti me bukuroshe kujt i perket se sti kam pa floke?? zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: FATI PERMES FLOKEVE   Thu Dec 04, 2008 4:25 pm

hahahahaahaahhaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Miri_Tironci
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 77
Age : 37
Location : ZDU, SKOM, STE JAP
Name : 0
Points : 0
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: FATI PERMES FLOKEVE   Thu Dec 04, 2008 10:04 pm

po ne qerosat ca fati kena ahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: FATI PERMES FLOKEVE   Fri Dec 05, 2008 3:27 pm

ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: FATI PERMES FLOKEVE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
FATI PERMES FLOKEVE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: MODA PER JU-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website