Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Cili eshte qyteti juaj?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Oct 31, 2008 1:14 pm

Tregoni dicka rreth qytetit tuaj.......
Une jam nga Pogradeci,Pogradeci eshte qyteti turistik buze liqenit te mrekullueshem te Ohrit.

Ky
qytet "palcerisht shqiptar" - sic thote Lasgushi i madh, "i futur ne
gjirin e maleve si truri ne kafken e njeriut", eshte i bukur jo vetem
prej natyre (vendosja prane syrit te kalter te Liqenit te Ohrit), por
eshte edhe nje qytet i lashte e me tradita te hershme kulturore,
artistike.
Pogradeci eshte qyteti i luleve, i veres, i peshkut te
rralle Koranit qe nuk gjendet ne asnje vend tjeter, qyteti ku endrrat
behen realitet .

Pogradeci eshte qyteti ku natyra nuk ka kursyer asgje, per te arritur te perkryeren, qyteti
ku njerezit me mikpritjen e ciltersine e tyre nuk te lene te largohesh
pa marre me vete dashurine e mallin per t`u rikthyer perseri.


Pellgu i Pogradecit eshte i mbyllur nga malet perreth dhe me liqenin e
tij perben nje zone mikroklimatike te veēante. Kjo zone ka mbi 2.400
ore me diell gjate vitit, pra mbi 300 dite ne vit.

Flora
dhe fauna e liqenit jane shume te pasura dhe e bejne kete liqen unikal
ne Ballkan dhe Evrope. Pogradeci eshte nje nga qendrat turistike me te
rendesishme te Shqiperise.[b]

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
rossi_dr
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 21
Location : atje ky ndricon dielli
Name : 0
Points : 0
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Tue Nov 04, 2008 12:31 pm

QYTETI IM ESHTE DURRESI DHE NUK KAM CA ME TREGU SE DIHET MO SE CA KA DURRESI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gloria
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 169
Name : 0
Points : 0
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Thu Nov 06, 2008 12:01 pm

Durresi eshte qytet 3000 mije vjecar.
Ndodhet ne perendeim te shqiperise, ka kulture te lashte mijera vjecare dhe kete e vertetojne zbulimet arkeologjike.psh anfitearti i durresit qe eshte me i madhi ne ballan ,ne kohet e lashta eshte perdorur per gladiatore ,por sot sfilojne vajzat e bukura shqiptare dhe nga bota.
Bukuroshja e durresit eshte mozaiku me i vjeter i zbukuar gjer me sot ne shiperi e shume zbulime te tjera. Hera ,dionis etj etj.....
Ka portin me te madh ne shiqiperi etj
E dua shume Durresin
DURRES DURRES
TI JE QYTETI IM
FALMA JEPMA ME TE MADHEN DASHUR
UNE U RRITA BREGUT DETIT
QESH ME VALEN LUAJ UNE
E SKALITA THELL NE ZEMER
DASHIRINE PER QYTETIN TIM...[ kenge e kopozitorit durrsak A.Xhunga}
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Mon Dec 01, 2008 1:19 pm

Durresi eshte ahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Miri_Tironci
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 77
Age : 37
Location : ZDU, SKOM, STE JAP
Name : 0
Points : 0
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Tue Dec 02, 2008 2:54 pm

TIRONA osht i omelt si qytet Very pranej na mbyten jabanxhinjte Sad yyyyttttttttttttttttt Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Tue Dec 02, 2008 3:30 pm

Miri_Tironci shkruajti:
TIRONA osht i omelt si qytet Very pranej na mbyten jabanxhinjte Sad yyyyttttttttttttttttt Razz
ihihihih ihihihih ihihihih ihihihih ihihihih ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vl_girl
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1575
Name : 0
Points : 509
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 12:13 am

vlora,nje nga perlat e shqiperise Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 12:28 am

vl_girl shkruajti:
vlora,nje nga perlat e shqiperise Very
zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vl_girl
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1575
Name : 0
Points : 509
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 1:40 am

bukuroshja_dr shkruajti:
vl_girl shkruajti:
vlora,nje nga perlat e shqiperise Very
zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer zemer
sa me mungon, mezi pres veren Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 12:47 pm

Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 4:14 pm

Duresi zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 02, 2009 5:14 pm

Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Miri_Tironci
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 77
Age : 37
Location : ZDU, SKOM, STE JAP
Name : 0
Points : 0
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 09, 2009 9:00 pm

sa shpesh te merrka malli per qytetin e lindjes ( 1 her ne vit ) Very:p
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Fri Jan 09, 2009 9:15 pm

shume ene mu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 12:24 am

per qytetin tuaj zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sy_Kaltėrti
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 6:11 am

Mitrovica
me ka marr Malli per Pjesen Veriore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 12:14 pm

ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arla
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 77
Age : 37
Location : Ne vizionet e engjellit tim
Name : 0
Points : 0
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 6:28 pm

Gjirokastra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 6:29 pm

Istogu ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
klea
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 29
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/12/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sat Jan 10, 2009 7:05 pm

DURESI ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sun Jan 11, 2009 12:27 am

klea shkruajti:
DURESI ihihihih
mmmmmmmmmmmmmmm Durresi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sun Jan 11, 2009 4:28 pm

duresi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sun Jan 11, 2009 4:29 pm

Istogu esht qyteti im i lindjes ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sun Jan 11, 2009 4:45 pm

edhe une e dua Istogun zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   Sun Jan 11, 2009 4:46 pm

shaban cakolli shkruajti:
edhe une e dua Istogun zemer
esht qytet i bukur danc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cili eshte qyteti juaj?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cili eshte qyteti juaj?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: TEMA SHOQERORE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website