Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Fri May 16, 2008 8:12 am

Ket poezi ja kushtoi vendit tim ku kam lindur ne Dukagjinin e bukur......

,,Dukagjinit,,


Dukagjin ta puthsha Token,
Pershendetma Nen Kosoven,
Nen Kosoven te madhen Shqiperi,
Ta gezojm tash te Shtrenjten,,Pavaresi,,
Te bashkuar te gjitha Trojet Shqipe,
Te jemi gjithnji,.... lule lule lule
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Fri May 16, 2008 8:22 am

,,Krushku i Merguar,,

,,Shkrumb Shpirti,,


Athua kullat mbulue i ka bari? Sad
Athua motrat digjen nga malli? Sad
Athua Nenat presin te ngrata? Sad Sad
Athua dita ndryshon nga nata? Sad Sad


Te fala Kosov te cojm nga mergimi,
Jeta larg teje s“na sjell pik gezimi, Sad Sad
Ditet e gjata netet pa gjum, Sad
Shpirti nga malli me behet shkrumb, Sad Sad

Si tuf e trembur ne vende tjera, Sad
Pa diell,pa lule lule na vjen pranvera, Sad
Ku stin e mote shkojn pa ven re, Sad
Une femiu yt,perjet o Memedhe,.... Sad Sad Sad

Kur te vij dita jap Kushtrim,
Jam e gatshme per Kushtrim,
Mos ju njoht as guri i varrit,
Kush nuk vjen te vdes per dhe te t“parit,....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Fri May 16, 2008 9:56 am

shum te bukura dhe prekese Sad

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
CocaInE
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 1329
Location : Ne MEs te BaRiT & CocA's
Name : 0
Points : 3
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Fri May 16, 2008 6:15 pm

kete teme e kam cuar tek DASHURI DHE ROMANCE

CocaInE Rrepsekte

_________________

ToNnY MoNtAnA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net/
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:15 pm

jemi larg,sa larg njeri-tjetrit nuk e imagjinoja
te ndjeja kaq mall me duket sikur nuk kam nje pjese te shpirtit pa ty
nuk e di si mund te jem gjall. cdo mengjes kur zgjohem fytyren tende
kam ne sy me jep forc te ngrihem me ngjall e me jep ngrohtesi te dua te
dua nese nuk beson pyete zemren time se ajo te tregon ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:16 pm

Aty ndodhem une kur
rreh zemra jote,me ke bere per vete o ylli i kesaj bote,,sa here qe
marr fryme ty te kujtoj vec zoti e di se sa shum te dashuroj,,kurr rreh
zemra jote aty gjej ngrohtesi o ylli i kesaj bote per mua je vec ti.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:16 pm

Nga nje vend i larget
humbi nje perua erdhi e u be vajze te me cmende mua.Nga njevend i
larget dy yje sec rane erdhen e u bene sy dhe pa gjume me lane,e ne
zemren time shkruajten me te fort vetem s'ekziston ne kete bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:19 pm

O varr kur do te prehem patjter nje dite
vec endrren dhe moshen te lutem mos ma fik
cdokush do vij rastesisht ne varrim
thuaj ishte i ri dhe vdiq me deshperim
O varr ku endrrat treten dhe trupi behet hi
hapu pra per mua dhe merrrme ne gji
ne dashte qe miku papritur tme kujtoje
le te vij ne varrim patjeter te me vajtoje
E ne qofte ne pravere te marre nje kajrafil
e te ma vendose mbi varrin tim
E ne qofte dimer e ne qoft dark
tme vendose ne krye ca fije bari te thare
Vec tme kujtoje nje dite perseri
vec mos harroj njerezit qe merr ti
O varr hapu per mua zemren ta le jasht
dhe ti mikja ime eja ndonjehere te me qash------Klodi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:20 pm

Me fal kur te pashe,dhe asnje fjale ste thash
Me fal kur ti lotove dhe dhimbjen se largove
Me fal kur zemerohesh dhe me zemer shqetesohesh
Me fal kur te largoj dhe kur ste afroj
Me fal qe ste kuptoj dhe ndjenjen tende harroj
Me fal qe hyra ne tjeter jete dhe harroj nje ndjenje
Me fal per vargjet qe po shkruaj dhe ti se di qe une i vuaj
Me fal qe zemren sta fala dhe lotin me ty se ndava
Me fal per ndjenjen qe ke dhe tek une se shpreh.....me fal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:20 pm

Proza
Emrin tend e shkruaj ne dritaren time te jetes
dhe te them qe ste harroj deri ne castn e vdekjes
---------------------------------------------------------------

Ne buzet e tua njoha dashurine
Ne buzet e tua vrava vetmine
Ne buzet e tua kam lene zemren time
Vetem duke te puthur ty Anna ka kuptim jeta ime
-------------------------------------------------------------------
Me bind nese me do.E kurre mos me lendo
Mos e thuaj vetem me fjale,,por nga zemra ajo te dale
---------------------------------------------------------------------
Ah kjo pjese e syrit tend
si copes qielli me stuhi
kush i pa e nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri
----------------------------------------
Buzet do ti puthja po ti kisha prane
te te thoja te dua sa deti pa ane
Malli sec me merr per ty sonte mua
nese nuk merzitesh te te them te dua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:21 pm

Ti largohu une do rri gjysmen e jetes do ta fal per ty
Por ta dish qe po gabon,zemren time po copton
---------------------------------------------------------
Kur vjen nata dhe pa ty me gjen
kete shpirt te mjere trishtimi ma rremben
je ende prezente ne endrrat e mia
jam une,je ti,eshte Dashuria
------------------------------------------
Kur shuhet nje zjarr mbetet nje dore hi
Kur shuhet nje zjarr shuhet edhe nje dashuri
Mbi nje zjarr te tretur mos u lodh me kot
Se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot
-----------------------------------------------------------
Ka fund nje dite
ka fund nje nate
ka fund njerzia
por jo dashuria
-----------------------------------
Puthja eshte pjese e ligjerates
qe jepet sipas situates
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:22 pm

Cdo dite me qajne keto syte e mi
sic del deti nga shtrati i tij
Cdo dite vuajtjen e qaj me lot
per kete ferr ku jam sot
Po me tretet trupi duke qare.
Po mbyllet jeta ime pa kuptim
P plaset zemra me pak fjale
qe kurre sdo te kete sherim
Valle o zot cpo ben me mua
qe sme jep nje kuptim?
Jam gjithmone me fjalet e tua
Te lutem me jep nje shpjegim?
Sa do doja te jem i lire
ne rruget e mia jam i humbur
Ku te gjej une nje me te mire
qe te jem edhe une i lumtur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 36
Name : 0
Points : 0
Registration date : 29/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Sun Nov 09, 2008 7:22 pm

Ehy Tamam Kom Shkrujt:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: DASHURI DHE ROMANC-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website