Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 A besoni se ka ZOT?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 08, 2008 4:34 pm

:evil: :evil: ja kte shpreh :twisted: :twisted:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
BebiBalerina
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 973
Age : 28
Location : nen rrahjet e zemres tende...:p
Name : 3
Points : 3
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 08, 2008 4:41 pm

doje te thoje vendndodhja me duket...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 09, 2008 10:07 pm

ne fakt nicku im do te thote qe zoti ekziston... por une personalisht nuk besoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 09, 2008 10:10 pm

666 pse re komunist je ti? Very se komunistet ne pergjithsi nuk besojne :P

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 09, 2008 10:17 pm

hahahhahaha vetem komunistet e ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 09, 2008 10:19 pm

edhe Darvinistet re Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 09, 2008 11:53 pm

le te themi qe jam nga kjo e dyta dano Very:D:D mos na e varin me shume gocat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
BebiBalerina
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 973
Age : 28
Location : nen rrahjet e zemres tende...:p
Name : 3
Points : 3
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Mon Mar 10, 2008 2:06 am

666 shkruajti:
ne fakt nicku im do te thote qe zoti ekziston... por une personalisht nuk besoj
nicku yt bie ne kontradikt me vendndodhjen tende, & pastaj me besimin tend...sa i komplikuar qeke ti ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Mon Mar 10, 2008 9:34 am

666 shkruajti:
le te themi qe jam nga kjo e dyta dano Very:D:D mos na e varin me shume gocat
Lol un po te jap nje informcjon per teorine e Darvinit lal edhe te keshilloj qe ta lexosh me kujdes ok? ene shife te verteten e Darvinit por pa paragjykime ok? vetem lexoe ket liber me kujdes ke nje shumice te madhe nga shkenctaret ku dihet shum bukur qe teoria e Darvint osht rrezu me kohe lal prandaj studjo icik me shum se te bon mir Very Nuk dua qe te te ul me kupton vetem du qe te shikosh argumentet lal sepse jemi njerez edhe kemi llogjike kshuqe le te mendojme pak me gjate edhe te shofim se cfar behet .



me rrespekt nga ana ime.


lexo kete po pate durim

http://www.invitation2truth.com/harunyahya/albanian/liber/darwinizmi/darwinizmi.html

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Mon Mar 10, 2008 11:05 pm

ejvalla dano do mundohem ta lexoj Very:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Wed Mar 12, 2008 8:58 am

666 shkruajti:
ejvalla dano do mundohem ta lexoj Very:D
Ne qofte se te intereson pse je ne ket bot lol atehere studjo icik Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Wed Mar 12, 2008 11:20 pm

rrofsh per vleresimin lale... kam studju aq shume sa me ka ardh ne maje te hundes...
mu me duken perralla gjithcka qe shkruhet per fuqite e mbinatyrshme etj etj
anzi jane perralla jo se me duken mu Very:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Thu Mar 13, 2008 9:07 am

666 lol me nigjo mu mos ja fut kot tani por kur te lexosh lexo icik me perkushtim edhe mundohu te kuptosh ca bohet se un po te flas me argumente lal me shkenc e me gjona te tjera kurse ti tani iher thu kshu iher thu ashtu ca te te boj un ty re Very skam ca me te bo lale por di te them ket lol qe koha e darvinint aha e mori dhene me kohe more vesh apo jo Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Fri Mar 14, 2008 9:16 pm

o dano... kush ka existu me para ne toke... dinosauret apo njerezimi ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 15, 2008 12:52 am

666 ēa po thu kshu ti mo??? Qeke shejtan ti :)Razz
Eshte Zoti mo i pari mbi toke!!!

Ej po mire po perse Zoti zgjodhi Token e jo nje planet tjeter? Apo aty i ndaloi makina, i kishte mbaru karburanti Very:D:D

Personalisht nuk di se si ti pergjigjem pyetjes, por nje gje eshte krejtesisht e sigurt per mua e teper e qarte, Zoti edhe nese egziston, nuk ka krijuar boten.

Per mua Zoti permbledh te panjohuren ate qe na rrethon e per te cilen nuk kemi shpjegim, keshtu ka qene qe ne fillim te njerezimit, dikur ēdo fenomen apo e panjohur kishte Zotin e vet, tashme besohet ne vetem 1 Zot !.

Por, se diēka eshte e panjohur apo ende e pajeshgueshme per ne, dmth per njerezimin, s'do te thote se nuk ka nje shpjegim llogjik, thjesht nuk i eshte zbuluar ende shpjegimi.
i
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 15, 2008 10:27 am

enya shkruajti:
Personalisht nuk di se si ti pergjigjem pyetjes, por nje gje eshte krejtesisht e sigurt per mua e teper e qarte, Zoti edhe nese egziston, nuk ka krijuar boten.
Ketej thu personalisht nuk di ti pergjigjem pyetjes kte thu qe per nje gje jam e sigurte qe Zoti nese egziston,nuk e ka krijuar boten .Un po te them ty, ti thuash dikujt qe ne qiell ka 300 miljard yje do te besoj.Po ti thuash qe dera eshte e lyer dhe boja nuk eshte thare akoma do te doje ta preke qe te besoje Very
enya shkruajti:
Per mua Zoti permbledh te panjohuren ate qe na rrethon e per te cilen nuk kemi shpjegim, keshtu ka qene qe ne fillim te njerezimit, dikur ēdo fenomen apo e panjohur kishte Zotin e vet, tashme besohet ne vetem 1 Zot !.
Nese njerezit do ta shifnin Zotin a do ngelshe njeri pa besu?Edhe tjetra .Ca kuptimi do kishte besimi?Ose me saktCfar do te thote besim?
enya shkruajti:

Por, se diēka eshte e panjohur apo ende e pajeshgueshme per ne, dmth per njerezimin, s'do te thote se nuk ka nje shpjegim llogjik, thjesht nuk i eshte zbuluar ende shpjegimi.
Meqe ti thu ka nje shpjegim llogjik porse thjesht nuk eshte zbulu akoma kur do te sbulohet sipas teje?Lal me thon te drejten un nuk ja detyroj njeriu besimin ne nje Zot me zor lal por di te them qe ne kemi llogjike te shendoshe edhe po te shofim argumentin le te shofim krijimin e trupit tone se cfar persosmerie ka edhe llogjikisht i bie qe ska mundesi gjith kjo krijese e persosur qe jemi ne "njerezit" te je kriju vetvetiu ky eshte mendimi im edhe llogjika ime sepse nuk ka mundesi qe nga asgjeja te krijohet dicka vetevetiu lal mos gaboj .Por edhe nje gje tjeter kam .Boini nje pytje vetes tuaj mir thoni ska Zot po mendoni njehere po sikur te kete cfar do beni?Un per vete jam i bindur qe Zoti egziston edhe ket gje nuk ja inponoj te tjereve me zor lal mos e harro ket vetem se jam i sigurt qe kur te vije koha qe ju te besoni ne Zot lal atehere kam frike se do jete shum vone.Edhe nje dicka tjeter kisha me ty enya mos kujto se un kam ndonje interes qe ju te besoni edhe tju inponoj ne te por deshiroj qe edhe ju te ndjeni kenaqesine shpirterore lal.


Me rrespekt nga ana ime :) edhe shyqyr qe u bone e gjalle se na kishte mor malli )) kiss lule

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 15, 2008 9:00 pm

Dano e kuptoj qe per ty qe beson ne menyre shume te zellte ne Zot, nje person qe te thote, ne menyre shume te sinqerte, qe nuk beson qe nese Zoti egziston nuk mendon se eshte ai qe ka krijuar boten, eshte me se absurde, por eshte normale, sepse dhe mua besimi jot i verber eshte absurd, por nuk e gjykoj aspak, madje e respektoj, sepse ti ashtu e koncepton dhe sado qe une mund te mendoj qe s'eshte mire per jeten tende shpirterore, serisht nuk te "keshilloj" te mos besosh, ndryshe nga ty, apo e kam gabim?

Siē ta kam thene edhe nje here tjeter qe kemi bere debat mbi kete teme, ajo qe une "besoj" eshte se mund te egzistoje nje diēka mbinatyrale qe "ben kujdes" per ne apo na "mbikqyr" e na ndihmon te avancojme ne jete. Po perse une apo te tjere si une mendojme qe kjo diēka eshte mbinatyrale?! Pikerisht sepse nuk e perceptojme, nuk e shohim thjesht e imagjimojme e duam qe te egzistoje sepse duam vetvetiu qe te jete dikush me lart se ne qe ne rast problemi te na ndihmoje e te na japi doren ne momente te veshtira te jetes. Por a do te thote qe kjo diēka mbinatyrale egziston? Une mendoj qe JO, ti mendon qe PO, kush eshte me i lumtur????? Ti do thuash TI!!! Perse e thua kete???? Sepse ti ndihesh me mire qe kur ke besuar ne Zot, nese nuk eshte besim i ushqyer qe ne femijeri??? Pikerisht ky eshte gabim shume i madh Dano, kush ta jep te drejten ty te me thuash qe une apo jo-besimtaret e tjere nuk jemi te lumtur sepse nuk besojme ne Zot????? Kete nuk ke te drejte Dano!!!! Sigurisht qe s'ta marr aspak per ters sepse e di qe ke zemren e madhe e qe do qe te gjithe te ndihen mire, e te falenderoj. Por dije qe, flas te pakten per veten time, ndihem shume mire keshtu siē jam e nuk kam perse te ndryshoj.

Ti thua qe nese me vone "behemi pishman" i bie qe Zoti te na mbaje inat per mosbesimin tone e te mos na ndihmoje??? JO lal, nese ky Zot egziston atehere per te te gjithe jane njesoj, si besimtaret po ashtu dhe jo-besimtaret e nuk besoj se do te kishte mundesine te bente diferencime te tilla sepse po te ishte i tille i bie qe te jete thjesht human, pra nje njeri i thjeshte!!!!

Dano me ben pyetjen "nese Zoti do te ishte i dukshem njerezit nuk do te kishin kete besim qe kane". Pikerisht Dano, se eshte i padukshem e i paperceptueshem besimi eshte me i forte sepse njeriu, "qenia perfekte" si e thua ti, e ka fantazine e madhe dhe diēkaje te papercaktueshme mund ti japi formen qe do ai.

Siē ta kam thene dhe gjate debatit tone heres se kaluar, per mua "njeriu" nuk eshte nje krijese perfekte/persosur, eshte qenia me e zhvilluar dhe inteligjente qe njihet ne njerzim por ne asnje menyre perfekte, se te ishte e tille i bie qe njereimi te ishte nje perfeksion i vertete, dhe kete e dime qe te dy qe fatkeqesisht nuk eshte e vertete.


Shpresoj mos i marresh me "inat" keto rreshta sepse nuk jane shkruajtur ne menyre te tille, por eshte thjesht debat.
zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sat Mar 15, 2008 9:26 pm

si mundet qe dicka e padukshme te kete krijuar nje univers te tille... pse nuk i vuri zoti kufinj universit sic i vuri njerezimit dhe planetit tone te dashur Toke????
po ju pyes edhe nje here... ekzistenca e dinosaureve eshte e vertetuar... une po ju pyes, dinosauret apo njerezit kane jetuar me pare ne toke ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 16, 2008 9:43 am

enya shkruajti:
Dano e kuptoj qe per ty qe beson ne menyre shume te zellte ne Zot, nje person qe te thote, ne menyre shume te sinqerte, qe nuk beson qe nese Zoti egziston nuk mendon se eshte ai qe ka krijuar boten, eshte me se absurde, por eshte normale, sepse dhe mua besimi jot i verber eshte absurd, por nuk e gjykoj aspak, madje e respektoj, sepse ti ashtu e koncepton dhe sado qe une mund te mendoj qe s'eshte mire per jeten tende shpirterore, serisht nuk te "keshilloj" te mos besosh, ndryshe nga ty, apo e kam gabim?
Enya lal sa per besimin besoj verberisht apo jo ket nuk e pranoj sepse un nuk besoj verberisht por besoj me argumente lal edhe argumenti i par per egzistencen e Zotit lal jam vet un si krijese un shikoj menyren e krijimt te trupit tim lal se ne cfar menyre eshte ndertu mos shkojme me tej ene te shofim boten ne pergjithsi qe cdo gje eshte bere prefekte edhe cdo gje ecen ne cakun e saj kjo gje kuton qe ska mundesi te krijohet vetevetiu e gjith kjo gje .Se tavolina qe eshte tavoline e ka nje krijus lal kush eshte krijusi i tavolines marngozi mos gaboj.Keshtu qe vet tavolina lal nuk eshte kriju edhe ka ardh rastesisht .

enya shkruajti:
Siē ta kam thene edhe nje here tjeter qe kemi bere debat mbi kete teme, ajo qe une "besoj" eshte se mund te egzistoje nje diēka mbinatyrale qe "ben kujdes" per ne apo na "mbikqyr" e na ndihmon te avancojme ne jete. Po perse une apo te tjere si une mendojme qe kjo diēka eshte mbinatyrale?! Pikerisht sepse nuk e perceptojme, nuk e shohim thjesht e imagjimojme e duam qe te egzistoje sepse duam vetvetiu qe te jete dikush me lart se ne qe ne rast problemi te na ndihmoje e te na japi doren ne momente te veshtira te jetes. Por a do te thote qe kjo diēka mbinatyrale egziston? Une mendoj qe JO, ti mendon qe PO, kush eshte me i lumtur????? Ti do thuash TI!!! Perse e thua kete???? Sepse ti ndihesh me mire qe kur ke besuar ne Zot, nese nuk eshte besim i ushqyer qe ne femijeri??? Pikerisht ky eshte gabim shume i madh Dano, kush ta jep te drejten ty te me thuash qe une apo jo-besimtaret e tjere nuk jemi te lumtur sepse nuk besojme ne Zot????? Kete nuk ke te drejte Dano!!!! Sigurisht qe s'ta marr aspak per ters sepse e di qe ke zemren e madhe e qe do qe te gjithe te ndihen mire, e te falenderoj. Por dije qe, flas te pakten per veten time, ndihem shume mire keshtu siē jam e nuk kam perse te ndryshoj.
Lal ti njehere thu qe egziston nje gje mbinatyrale,njeher thu sbesoj .Njeriun lal ne momentin qe lind po ta lesh ne nje vend te rritet vetem pa familjen e tij pa te afrmit edhe pa njerez un jam i sigurt qe ai kalon direkt ne adhurimin e Zotit nje sepse eshte familja ajo qe i jep drejtim njeriut lal se ne cfare te besoje apo te mos besoje .Dhe sa per lumturine lal, eshte dicka qe dhurohet e nuk eshte dicka qe e ka njeriu brenda vetes se tij.

enya shkruajti:
Ti thua qe nese me vone "behemi pishman" i bie qe Zoti te na mbaje inat per mosbesimin tone e te mos na ndihmoje??? JO lal, nese ky Zot egziston atehere per te te gjithe jane njesoj, si besimtaret po ashtu dhe jo-besimtaret e nuk besoj se do te kishte mundesine te bente diferencime te tilla sepse po te ishte i tille i bie qe te jete thjesht human, pra nje njeri i thjeshte!!!!
Lal sa per ket qe the me lart lal ti nuk ke kuptu dicka Zoti lal na ka dhene llogjiken edhe na ka dhene te miren edhe te keqen dhe na ka len te zgjedhim midis tyre spse po te ishte ashtu sic thu ti i bie qe ne te ishim njesoj me kafshet ,gje te cilen nuk e pranoj kurre keshtu qe lal andej nga zona tone thon nje fjale te bukur "cfar do mbjellim ne toke ate do korrim"edhe puna jone me Krijuesin lal cfar do bejme ne lal ne ket toke do japim llogari se ska kuptim kjo bote qe te jet kriju pa nje qellim te caktum lal.Edhe Zoti do e beje diferencen se sben sepse nuk eshte njesoj nje "kriminel"me nje njeri"te mire"i cili punon me ndergjegje edhe pasterti apo e kam gabim .

enya shkruajti:
Dano me ben pyetjen "nese Zoti do te ishte i dukshem njerezit nuk do te kishin kete besim qe kane". Pikerisht Dano, se eshte i padukshem e i paperceptueshem besimi eshte me i forte sepse njeriu, "qenia perfekte" si e thua ti, e ka fantazine e madhe dhe diēkaje te papercaktueshme mund ti japi formen qe do ai.
Kjo eshte gabim lal sepse un po te pyes dicka.Ke qene ndonjehere prane nje personi i cili eshte ne momentet e fundit te jetes se tij?Ti do thuash po.Un te pyes prap edhe te them .A te foli me ai personi kur e mori vdekja? Ti do thuash jo.Un prap do te pyes.Cfar e beri ate personin te ndryshoje?Ti do thuash dalja e shpirtit te tij.Un prap do te pyes .A i doli shpirti?Ti do thush po mos gaboj.Ateher zonje e nderume ma cileso ti mu shpirtin,a eshte i ngurte i lenget apo i gazet?Jam i sigurt qe nuk ma cileson dot kshu eshte puna edhe me Zotin lal ne skemi njohuri per punen e shpirtin tone qe eshte krijese e jo me te mendojme te filozofojme per Krijuesin tone .

enya shkruajti:
Siē ta kam thene dhe gjate debatit tone heres se kaluar, per mua "njeriu" nuk eshte nje krijese perfekte/persosur, eshte qenia me e zhvilluar dhe inteligjente qe njihet ne njerzim por ne asnje menyre perfekte, se te ishte e tille i bie qe njereimi te ishte nje perfeksion i vertete, dhe kete e dime qe te dy qe fatkeqesisht nuk eshte e vertete.
Lal kush e ben njeriun te ndryshoje nga kafshet? ti do thush llogjika mos gaboj.Un prap po te pyes kush ja ka dhen llogjiken njeriut??????Se vetvetiu nuk ka ardh ene kjo Very


enya shkruajti:
Shpresoj mos i marresh me "inat" keto rreshta sepse nuk jane shkruajtur ne menyre te tille, por eshte thjesht debat.
zemer
Jo lal asnjehere nuk i marr gjerat per ters derisa te kemi mirkuptim midis njeri tjetrit sepse un sjam kafshe qe skam llogjike Very se fundja fundja ne diskutim po bejme spo ndajme tokat kush do marre me shume edhe kush me pak Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 16, 2008 9:53 am

666 shkruajti:
si mundet qe dicka e padukshme te kete krijuar nje univers te tille...
Lal ta kam thon edhe me par qe ne nuk arrijme ta imagjinojme Krijuesin tone ,kur ti te ma cilesosh mu shpirtin cfar eshte i ngurte ,ilenget apo i gazet ateher edhe un do te pergjigjem Very
666 shkruajti:
pse nuk i vuri zoti kufinj universit sic i vuri njerezimit dhe planetit tone te dashur Toke????
Sa per kufinj i ka ven apo jo lal ket nuk e di as ti as edhe njeri .
666 shkruajti:
po ju pyes edhe nje here... ekzistenca e dinosaureve eshte e vertetuar... une po ju pyes, dinosauret apo njerezit kane jetuar me pare ne toke ?
Po them dinosauret ca do thuash? Very Edhe per ket lol qe te kesh pak njohuri me shume sa per dijeni qe Zoti krijoi gjithcka ne toke masanej e zbriti njerin ne te .

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Sun Mar 16, 2008 10:49 pm

Dano... nuk kam asnje arsye te qarte per te cilen te besoj se Zoti ekziston... nje te vetme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Hapesira
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 28
Name : 3
Points : 10
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Mon Mar 17, 2008 9:42 pm

Jo nuk besoj se ka zot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.loves.gettalk.net
BebiBalerina
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 973
Age : 28
Location : nen rrahjet e zemres tende...:p
Name : 3
Points : 3
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Mon Mar 17, 2008 11:22 pm

mire vetem mon u acaroni ok nuk ia imponon njeri askujt besimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Roxana
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 266
Location : Parajse
Name : 0
Points : 0
Registration date : 24/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Tue Mar 18, 2008 10:46 am

Mire e the BebiBalerina... vetem acarime te mos kete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   Wed Mar 19, 2008 12:00 pm

Sa per dijeni asnje nuk po acarohet ok?Prandaj un ju ftoj ne diskutim edhe jo ne acarrim forumista te nderuar :)

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: A besoni se ka ZOT?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A besoni se ka ZOT?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E FESE {*_*} :: TEOLOGJI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website