Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Hapesira
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 28
Name : 3
Points : 10
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Mon Mar 17, 2008 9:41 pm

interesant shkruajti:
Sot kemi asi lloj njerezish te cilet mendojne se i gjithe ky univers e gjithe kjo bote eshte krijuar rastesisht dhe nga asgjeja, dhe se te gjitha keto jane te krijuara pa ndonje qellim te caktuar! - A thu valle se ne jemi te krijuar nga asgjeja, dhe se jetojme per asgje, me asgje , nga asgjeja?!!!!


:affraid: ASGJEJA :affraid:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.loves.gettalk.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Wed Mar 19, 2008 11:59 am

My Love shkruajti:
interesant shkruajti:
Sot kemi asi lloj njerezish te cilet mendojne se i gjithe ky univers e gjithe kjo bote eshte krijuar rastesisht dhe nga asgjeja, dhe se te gjitha keto jane te krijuara pa ndonje qellim te caktuar! - A thu valle se ne jemi te krijuar nga asgjeja, dhe se jetojme per asgje, me asgje , nga asgjeja?!!!!


:affraid: ASGJEJA :affraid:
Pse ti lal e qun veten asgje qe thu vetem asgjeja?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Thu Oct 02, 2008 3:01 pm

lost shkruajti:
enya jam plotesisht dakord me ty... dhe me veten njekohesisht.... besimi eshte i lire o njerez dhe nuk imponohet me ca shkrime sic pretendojen te bejne disa...
besimin ne ZOT e konsideroj taman si besimi qe kishin Paganet tek statujat... dhe akoma me keq... sepse ata besoni dicka qe e shihnin...
eshte e njejta gje... me vjen keq

Paganet eshte e vertete qe kishin nje besim ne shume " zotra " por cfar ishin keto zotra, ishin disa shtaze, zogje apo KOrba, gjera te drunjta dhe te ngurta,apo me mire te themi sikur qe kan qene edhe popujt para Islamit qe i kan ndertu zotat e tyre nga frutat e Hurmave, dhe kur kan mbet pa ushqim i kan ngren edhe zotat e tyre ... ! Atere kush eshte Zot ketu sipas jush, kur keta vet i kan ndertu zotat, kemi zot mbi zot ... ( keto jane halucionacione dhe perralla per t'i futur femijet te flene kur nuk kan gjume ).
A deri ketu ka ardhe intelekti i njeriut qe e detyron veten te besoj ne nje gje qe nuk mund t'i sjelle dem as dobi ! Eshte per te ardhur keq qe nje njeri i cili ka intelekt, te bie pre e injorances dhe parimeve te njerezve injorant.

My Love

Eshte shume e thjeshte te thuash ASGJEJA, por duhet ne te njejten kohe te dish se cfar eshte kjo ASGJEJA, dhe nga erdh edhe kjo ASGJEJA dhe si fund, paskem ardhe nga asgjeja po a do te kthehesh tek asgjeja apo do mbetesh asgje?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E FESE {*_*} :: TEOLOGJI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website