Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Fri Feb 22, 2008 6:57 pm

Sot kemi asi lloj njerezish te cilet mendojne se i gjithe ky univers e gjithe kjo bote eshte krijuar rastesisht dhe nga asgjeja, dhe se te gjitha keto jane te krijuara pa ndonje qellim te caktuar! - A thu valle se ne jemi te krijuar nga asgjeja, dhe se jetojme per asgje, me asgje , nga asgjeja?!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Hapesira
Profesionist/e
Profesionist/e
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 28
Name : 3
Points : 10
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Fri Feb 22, 2008 7:04 pm

Edhe une po them asgje ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.loves.gettalk.net
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Fri Feb 22, 2008 7:13 pm

- Po mire My love po asgjeja nga cka eshte krijuar ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Fri Mar 07, 2008 11:59 pm

nuk eshte krijuar gjithcka nga asgjeja por ka evoluuar :twisted: :twisted: :twisted:

si ka mundesi qe dicka qe nuk e shohim paska bere gjithe kete mrekulli...

per mua Zoti eshte Natyra :twisted: :twisted: :twisted:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 08, 2008 11:29 am

666 shkruajti:
nuk eshte krijuar gjithcka nga asgjeja por ka evoluuar :twisted: :twisted: :twisted:

si ka mundesi qe dicka qe nuk e shohim paska bere gjithe kete mrekulli...

per mua Zoti eshte Natyra :twisted: :twisted: :twisted:
Lal ti thu qe si ka mundesi dicka qe nuk e shofim paska bere gjith kete mrekulli? un po te them ca kuptimi do kishte besimi ne qofte se ti do shifje Zotin?edhe e dyta per ty Zoti eshte natyra tani kom i pytje per ty natyren kush e krijoi?sepse vetvetiu ska mundesi te krijohet nje dicka kaq e perkryer lol Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 08, 2008 11:34 am

- 666

- Ka shume gjera qe ne nuk i shofim, por ato ekzistojne me te vertete. Dashuria nuk shifet, perjetohet. Mendjen tende nuk e shofim ( a duhet te themi se njeriu eshte pa mend ). Nuk eshte kusht kryesor te besohet cdo gje qe shifet, por edhe ajo qe nuk shifet fare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sun Mar 09, 2008 10:05 pm

Dano meqe ti thua natyren kush e krijoi... une po te pyes: po Zotin kush e krijoi... ?

BabyBalerina mos krahaso ndjenjat... ka shume gjera ne kete bote qe nuk shikohen... shijohen, ndjehen ose... nuhaten... qe te besosh ne nje gje qe nuk e ndjen, prek, shikon, nuhat me pak fjale qe nuk ekziston me duket absurde Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sun Mar 09, 2008 10:09 pm

666 shkruajti:
Dano meqe ti thua natyren kush e krijoi... une po te pyes: po Zotin kush e krijoi...
666 lol ta bona un pyetjen i pari kur te me thush ti ateher do te them edhe un ok? por me jep nje pergjigje me llogjik ene jo pergjigje pa u mendu mire ok? Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sun Mar 09, 2008 10:10 pm

o dano me duhet te hy te mar ca revista shkencore lol qe te te them se si evoluoi gjithcka dhe u krijua natyra... nejse me mirekuptim une nuk di te te pergjigjem... po mu pergjigj ti te pakten Very:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Mon Mar 10, 2008 10:36 am

666 shkruajti:
o dano me duhet te hy te mar ca revista shkencore lol qe te te them se si evoluoi gjithcka dhe u krijua natyra... nejse me mirekuptim une nuk di te te pergjigjem... po mu pergjigj ti te pakten Very:D
Lal per punen e evulimit edhe te krijimit te natyres e kam te qarte se si u krijua natyra o te dush prap po te le nje adrese ku flet per punen e krijimit te natyres nga ana e shkencetareve me te njohur edhe te fundit ok?http://www.invitation2truth.com/harunyahya/albanian/liber/krijimi_i_universit/krijimi_i_universit_01.htmlKurse per punen e te dytes lol po te tregoj dicka vetem me lexo me kujdes.E kane pyetur Ateistet nje dijetar te madh islam i cili quhet Ebu Hanife,
I thane:Qe kur egziston Zoti yt?
U tha: Zoti egziston para historise, dhe koha nuk i ka paraprire egzistences se Tij.
Pastaj u tha:Cfare ka para katershit?
Thane: Treshi.
U tha: Cfare ka para treshit?
Thane: Dyshi.
U tha: Cfare ka para dyshit?
Thane:Njeshi.
U tha: Cfare ka para njeshit?
Thane: Asgje.
U tha: Nese para njeshit matematikor nuk ka gje,atehere si mund te kete dicka para njeshit te njemendet e Ai eshte (Allahu)Zoti,i Pari,te Cilit nuk i paraprine asgje.
Thane: Ne cilin drejtim gjendet Zoti yt?
U tha: Nese sillni nje llampe ne nje vend te erret, ne cilin drejtim shperndahet drita?
Thane: Ne cdo ane.
U tha: Nese keshtu ndodh me Driten e prodhuar,si qendron puna me Driten e Qiejve dhe Tokes?
I Thane: Na trego per vet qenien e Zotit tend?
U Tha: A keni qene prezent prane te semurit ne momentet e fundit te jetes?
Thane: Po , kemi qene.
U Tha: A ju ka folur pasi qe e ka marre vdekja?
Thane: Jo.
U Tha: A ishte ai i cili fliste dhe leviste para se te vdiste?
Thane: Po.
U Tha: Cfar e beri te ndryshoje?
Thane: Dalja e Shpirtitit te Tij.
U Tha: I ka dale Shpirti?
Thane: Po.
U THa: Atehere, ma cilesoni ju shpirtin , a eshte i ngurte,i lenget apo i gazet?
Thane: Ne nuk dime gje per te.

U Tha: Nese shpirti qe eshte krijese nuk mund te arrihet te pershkruhet ,atehere si kerkoni nga une tua pershruaj Qenien e Vet Krijuesit?


Kshu puna edhe me ty 666 kur ti nuk harrin te pershkruash shpirtin jo vetem ti por gjith njerezia nuk harrin sesi ta pershkruaj shpirtin si mund qe ne te bojm pyetjen kush e ka krijuar Zotin? kur ajo gje dihet shum mire qe Zoti ska fillim edhe asmbarim nuk eshte i lindur dhe as ka lindur kend kur e dim shum mire qe eshte Krijues dhe nuk eshte i krijuar Ai eshte i cili ka ne dore jeten edhe vdekjen kshu qe un te them 666 llogjoko pak me thelle per punen e Krijuesit edhe mos dil ne konkluzjone jo te sakta ene te ceketa sta them ket gje qe un jam me i mire prej teje por po te them behu pak me i llogjikshem.


Me rrespekt nga ana ime lol.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Mon Mar 10, 2008 11:25 pm

mua llogjika me thote dano qe nuk mund te existoje nje gje e padukshe te cilen as e prek as e ndien e asgje prej gjeje... edhe eren nuk e shohim po e ndjejme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Tue Mar 11, 2008 1:51 pm

- 666

-Po ti nuk e ndjen vehten , nuk e shef gjithe kete univers , nuk i shef gjithe keto krijesa, a thu valle krejt keto nga natyre ??!!!

- Mendohu mire nje here e pastaj na trego
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Wed Mar 12, 2008 11:17 pm

i besoj se i shoh... i ndjej... i prek...
zoti ku eshte ? nqse ti thua qe zoti eshte aty... atehere dalim ne fjalen time... qe vete Natyra eshte Zoti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Thu Mar 13, 2008 9:09 am

666 sme ktheve pergjigje lal ta thash edhe me pare cfar kuptimi do kishte besimi po ta shifje ti Zotin?E kupton ca domethon besim apo jo?Prandaj qe tregohu pak me ashtu mer i sinqerte Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Fri Mar 14, 2008 9:20 pm

i sinqerte jom mer... edhe shume logjik madje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 12:30 am

Persa i perket kesaj teme nuk mund te jem ndryshe se me sa dakort me 666 , duhet te jem e djallezuar dhe une gjersa nuk kam "inteligjencen" dhe fatin te besoj ne menyre totalisht absolute ne diēka qe njerzimi i ka vene emrin ZOT.
Nje gje me ben shume pershtypje ne leximin e replikave tuaja, duke filluar me te paren, e cila hap kete teme, e duke vazhduar me replika te tjera te disa personave: ve re nje mungese absolute tolerance ndaj mendimit e llogjikimit te ndryshem te tjetrit e per me teper nje menyre, sado e lehte, agresiviteti ndaj atyre qe nuk mendojne si ta, pra qe besojne ne Nenen Natyre e jo ne te ashtuquajturin ZOT.

Nese ketu behet debat jam shume dakort te debatoj, por nese behet nje pseudo-debat dhe te mos kete asnje grimce tolerance ndaj mendimit te tjetrit qe eshte i ndryshem, atehere forumi ne vetvehten e tij humbet egzistencen e tij, sepse me sa di une, nje forum eshte per te debatuar e per te ndare mendime te njejta apo te ndryshme, duke respektuar mendimet e ndryshme te te tjereve.

Dano & Interesant perse nje person qe nuk mendon si ju duhet patjeter "ta vrasi trurin" apo " te llogjikoje edhe njehere" ne nje kohe qe ai person qe ju ka shkruajtur ka llogjikuar dhe e ka vrare trurin para se te japi mendimin e vet ne replikat e tij. Apo mos valle duhet ta "llogjikoje" apo "ta vrasi edhe njehere trurin" siē e beni ju, qe keni nje llogjike e nje vrasje truri te padiskutueshme, e te bier ne menyre te domosdoshme dakort me ate qe mendoni ju, gjersa e kunderta nuk eshte e mundur te egzistoje.

Dano besoj se me aq sa me njeh, e kupton qe eshte nje "kritike" pozitive e jo negative qe po te bej ty e te tjereve qe mund te mendojne si ty, pa i marr gjerat personalisht.

Feja, me aq sa si une, nje jo besimtare, ushqen tolerance e respekt ndaj te tjereve, atehere si besimtare qe jeni, bejeni!

PS: Dano, pas debatit qe patem bashke mbi kete teme para ca kohesh, bera kerkime ne internet dhe lexova dhe mbi ate shkencetarin te cilin ti merr per shembull dhe si te shperndaje fjalen e Zotit. Personalisht nuk me bindi fare fare mbi tezen qe jepte, por sigurisht, duhet te kesh nje fare llogjike qe ta kuptosh, e une se kam kete shanc :)Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 12:35 pm

- - Fillimisht dua ta kesh me dije nje gje : Nuk kam hyre ne kete forum per t'ia imponuar mendimet e mia askujt. E drejte e imja eshte te shkruaj cfar dua, te shpreh mendimin tim pa marr parasysh se ne cfar bazohem,duke iu permbajtur rregullave te ketij forumi, dhe kjo nese ty te duket absurde dhe jo reale, atehere me sjell ti mua nje baze qe ti bazohesh diku, apo mendon se mendja yte eshte e persosur ?!

- Njeriu ne jete mund te jete transparent me te tjeret por edhe e kunderta,por mund qe ju ta urreni nje send, e ai eshte shume i dobishem per ju, dhe mund qe ju ta doni nje send, e ai eshte dem per ju.

- - Eshte shume e vertete se njerezit qe jane realiteti jane shume large realitetit,dhe se mundohen me cdo kusht me i ikur realitetit, duke e ditur se Feja eshte realiteti, e mendja dhe logjika pa fe eshte e manget, gje qe nuk mund ta pranoj logjika e shendosh.

-Enya ---- Askush ketu nuk thote se secili qe futet ketu duhet te kete mendimin tim, thjesht ne bejme debat dhe diskutojme gjerat. Por duhet te kesh me dije nje gje, se kush per te debatuar duhet te jete Baza ne te cilen ti duhesh te bazohesh, e ti perderisa nuk ke ndonje baze dhe argument qe te mbeshtes mendimin tend te cilin e shpreh, per mua eshte e pavlere.


- Me sjell argumentet qe ti posedon, me trego ti mbeshtetjen ku ti mbeshtetesh dhe diskutimi do te jete me real.

Me respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 7:59 pm

Interesant pikerisht ky eshte problemi sepse ti, apo te tjere, i shikoni gjerat a te bardha o te zeza, e nuk ka ngjyra te tjera ne mes. Nuk kam asnje arsye perse te mundohem te te ndryshoj ty mendimin, perkundrazi e respektoj sepse ashtu e koncepton ti dhe eshte problemi jot a eshte e vertete apo jo ajo ne te cilen ti beson, une nuk kam aspak te drejte te nderhyj ne besimin tend e ndaj nuk e bej!!!!!!!!!!
Ajo qe vura re une ne replikat ishte pikerisht kjo gje, mania per te bindur te tjeret se ajo ne te cilen ju besoni eshte realja, e verteta, e se ata qe nuk besojne ne te njejten gje e ne te njejten menyre si ju do te thote qe skane llogjikuar kur kane shkruajtur replikat e tyre, pra qe nuk e "kane vene trurin ne pune" apo "nuk kane lexuar" aq sa duhet, apo duhet me mire te them qe nuk kane lexuar ate qe ju lexoni e besoni.

Persa i perket besimit fetar Interesant nuk kam asnje argument apo mbushje mendje per te bere me ata qe besojne sepse i respektoj besimtaret, aq kohe sa ata me respektojne mua si jo besimtare, nese ata mundohen me ēdo kusht te me mbushin mendjen mua me "argumente" do te thote qe ka diēka qe nuk shkon, e kete nuk e toleroj, ndaj dhe reagimi im.

Do te thuash ti po kush te ftoi ty te hysh ne kete forum e aq me teper ne kete teme? Asnje Interesant, por me pelqejne gjerat e barabarta e reciproke, si ne jete edhe ne debat, e te me falesh qe ste pelqen por replikat qe jane bere me anetarin 666 i cili nuk beson ne te njejtat gjera me ju e qe nuk llogjikon ne te njejten menyre me ju, nuk ishin reciproke e aspak te barabarta.

E di shume mire qe do mendosh "po kjo avokat mbrojtes i 666 eshte?!" - Jo Interesant, mendoj se nuk e njoh, te pakten me kete nick, dhe nderhyrja ime eshte thjesht sepse mendoj si ai, te pakten sipas replikave qe ka bere, pra dhe me mua do kishit replikuar ne te njejten menyre!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
interesant
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 32
Location : Toke
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 8:23 pm

- Enya

- Dua te te lutem te mos me keqkuptosh, dhe te mos lexosh shkrimet e mia ne mes rreshtave, por lexo ate cfar kam shkruar.

- Une jam vetvehtja dhe nuk perfaqsoj aske ne kete forum, dhe askush nuk me perfaqeson mua.

- Une te respketoj dhe te nderoj, dhe te them se je e/i mirepritur ne kete forum, ky nuk eshte forumi im, dhe se mendimet e mia nuk ja inponoj askujt kete kupto mire. Thjesht kam menduar se mund te bejme ndonje diskutim, apo me mire te them , te ndrojme disa fjale dhe mendime, e jo te luftojme e te grindemi ne lidhje se cfar mendojme.

-Une me te nderuarin 666 i kam pas vetem 2 replika nese nuk gaboj, por edhe ato cfar kam pas nuk e besoj se ti ke gjetur ndonje inponim nga ana ime, per t'ia inponuar ate cfar une posedoj. ( kurse nuk jap llogari per te tjeret te cilet japin mendimet e tyre ketu ).

-Ne replikat e mia, une thjesht paraqes ate qe besoj duke u bazuar dhe argumentuar me baze e jo me hamendje, te njejten gje kam kerkuar edhe nga ti, por kjo kerkes si duket ty tu ka dukur INPONIM.


- Nuk detyroj aske te diskutoj me mua,aq me shume nuk kam deshir qe dikush te jete i ofenduar nga ajo cfar shkruaj.

Me respekt dhe nder , pa keqkuptime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 9:18 pm

Interesant me duket se i ke lexuar ti replikat e mia ne mes rreshtave, por s'ka problem se nuk do bejme si femijet tani e bere ti apo e bera une.

Nese kam bere ndonje "gabim" eshte nese te jam drejtuar vetem ty e jo personave tek te cilat pashe nje lloj imponimi, me vetdije apo pa-vetdije qofte kjo!!!

As qe e kam thene e as qe e kam menduar se perfaqson nje grup ketu, por do apo nuk do ti, ke opinione te perbashketa me te tjere kete, e kjo te ben te hysh ne nje grup personash, por qe s'do te thote automatikisht qe i prezanton keta persona.

Mund te me sqarosh te lutem, me argumenta, se ku e ne ēfare fjalie une te kam dhene pershtypjen ty qe jam ketu per "grindje e per lufte" e jo per debat, siē je ti, natyrisht!!!

Te me falesh dhe nje here, por i rilexova replikat e tua, dhe nuk shoh argumente, mqnse thua qe ti flet vetem me argumente e jo me "hamendje" siē mund te flas une. Pra cilet jane argumentat qe ke sjellur ti ne lidhje me temen?
Une per vete e pranoj, Mea Culpa, nuk kam trajtuar direkt per temen por me teper per menyren e debatit, sepse me duket me e rendesishme per nje debat cilesor.

Nje gje nuk kuptoj, perse kur shpreh qe nuk je dakort me menyren e komunikimit te te tjereve je automatikisht ketu per Sherr???? Mesoje mqnse nuk e di Interesant, qe sjam ketu per sherr, por pikerisht per nje debat cilesor, nese eshte e mundur, e asgje me teper!!!


Me respekt,
Enya.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sat Mar 15, 2008 9:19 pm

enya jam plotesisht dakord me ty... dhe me veten njekohesisht.... besimi eshte i lire o njerez dhe nuk imponohet me ca shkrime sic pretendojen te bejne disa...
besimin ne ZOT e konsideroj taman si besimi qe kishin Paganet tek statujat... dhe akoma me keq... sepse ata besoni dicka qe e shihnin...
eshte e njejta gje... me vjen keq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sun Mar 16, 2008 8:48 am

666 shkruajti:
enya jam plotesisht dakord me ty... dhe me veten njekohesisht.... besimi eshte i lire o njerez dhe nuk imponohet me ca shkrime sic pretendojen te bejne disa...
besimin ne ZOT e konsideroj taman si besimi qe kishin Paganet tek statujat... dhe akoma me keq... sepse ata besoni dicka qe e shihnin...
eshte e njejta gje... me vjen keq
Djal i mbare nuk ta detyroj njeri besimin me zor jo vetem ty por asnjonit sepse ti se di qe ne nuk kemi gje ne dore per punen e udhezimit te te tjereve kjo gje per mu i takon Zotit lal qe ti nuk i beson ok? Ne thjesht po bisedojme ene vetem kaq por ti lal nga menyra sesi flet po na ofendon mer sepse po thu qe ne jemi me keq se paganet kur te gjith e din shum mir se kush kan qen paganet lal ne me paganet ndryshojme si dita me naten kshuqe un di per veten time ene me sa shof njeri nuk inponohet me zor ktu ky eshte nje diskutim ku ne cdo forum pothuaj egjen ket diskutim vetem se ne forumet e tjera ne pergjithsi ka plas sherri edhe e di pse sepse nuk rrespektohen midis njeri tjetrit gje te cilen un personalisht se duroj dot prandaj le te mos dalim nga tema edhe te rrespektojme njoni tjetrin edhe diskutojme me lezet ashtu sic i ka hije muhabetit Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Sun Mar 16, 2008 10:46 pm

Dano shkruajti:
666 shkruajti:
enya jam plotesisht dakord me ty... dhe me veten njekohesisht.... besimi eshte i lire o njerez dhe nuk imponohet me ca shkrime sic pretendojen te bejne disa...
besimin ne ZOT e konsideroj taman si besimi qe kishin Paganet tek statujat... dhe akoma me keq... sepse ata besoni dicka qe e shihnin...
eshte e njejta gje... me vjen keq
Djal i mbare nuk ta detyroj njeri besimin me zor jo vetem ty por asnjonit sepse ti se di qe ne nuk kemi gje ne dore per punen e udhezimit te te tjereve kjo gje per mu i takon Zotit lal qe ti nuk i beson ok? Ne thjesht po bisedojme ene vetem kaq por ti lal nga menyra sesi flet po na ofendon mer sepse po thu qe ne jemi me keq se paganet kur te gjith e din shum mir se kush kan qen paganet lal ne me paganet ndryshojme si dita me naten kshuqe un di per veten time ene me sa shof njeri nuk inponohet me zor ktu ky eshte nje diskutim ku ne cdo forum pothuaj egjen ket diskutim vetem se ne forumet e tjera ne pergjithsi ka plas sherri edhe e di pse sepse nuk rrespektohen midis njeri tjetrit gje te cilen un personalisht se duroj dot prandaj le te mos dalim nga tema edhe te rrespektojme njoni tjetrin edhe diskutojme me lezet ashtu sic i ka hije muhabetit Very

me fal dano... dhashe mendimin tim nuk desha me ofendu asnji
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Mon Mar 17, 2008 10:39 am

dead shkruajti:
me fal dano... dhashe mendimin tim nuk desha me ofendu asnji
Lal un sthash te me kerkosh falje lal por thash qe te jemi pak me te kujdes shem ne ate qe flasim se nuk du qe te merzitemi kot me kupton?Prandaj lal ne qofte se ti je merzit me mu se mase te kam fy apo ofendu gje te cilen besoj se nuk e kam bo jo me ty por me te gjithe di qe jam sjelle ne menyren me te sakte lal porse prap te kerkoj edhe un falje ok? Kshu lal prandaj nuk duhet te merzitemi si edhe une lal por diskutojme se skena gjo me nda qe te merzitemi kot pa arsye .

Rrespekte nga ana ime lol.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
sui
Mesem
Mesem
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   Mon Mar 17, 2008 5:21 pm

me vonese e lexova kete teme por kemgul te shkruaj dicka:
Miqte e mi ( ju quaj keshtu sepse jeni te tille me ose pa besim) tema qe po debatoni eshte nje nder temat me te diskutuara te njerezimit dhe qe pikpyetjet akoma edhe sot nuk kane gjetur pergjigje.

une kam studiuar fizike dhe nuk jam nje besimtare e devotshme e ndonje kulture fetare por nje gje me ka bere shume pershtypje.....
sic e dini toka ushtron nje force qe i lejon njerzit te qendrojne vertikalisht dhe jo horizontalisht; forca e rendeses....
ne fizike e kemi mesuar si ta llogarisim me cfare ta masim dhe ndikimet e saj por nje gje akoma nuk dime:
NGA E KA BURIMIN KJO FORCE?
e pra une nuk kam studiuar fe as nuk jam nje besimtare por kjo pyetje akoma sot nuk ka gjetur pergjigje
A MUND TE RRI TOKA E VARUR NE ASGJE?
dhe ne te tilla pyetje shkencetaret cilesojne ate qe quhet"pike takimi" me fene,
ketu perputhet shkenca me fene.......
A E DINI SE NAIM FRASHERI ESHTE QUAJTUR NJE PERSON DUALIST
per ata qe nuk e dine: ai besonte ne forcen e njeriut por pranonte dhe ekzistencen e nje qenie te mbinatyrshme; zotit
shpresoj tju kem ndihmuar disi ne kristalizimin e ideve tuaja....
suela
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ka mundesi nga asgjeja te krijohet Dicka ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E FESE {*_*} :: TEOLOGJI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website