Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia
Share | 
 

 poezi dashurie

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
shefe
Admin
Admin


Numri i postimeve: 2005
Location: LONDON
Name: 0
Points: 14
Registration date: 18/02/2008

MesazhTitulli: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 12:04 pm

Zemra e vajzes esht gur
sit hyn mashkulli nuk del kurr
Zemra e djalit esht hotel
smirret vesht kush hyn e kush del.Te Kam Enderruar

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron...

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»


Edituar pėr herė tė fundit nga **blerta** nė Sat Mar 08, 2008 11:22 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shefe
Admin
Admin


Numri i postimeve: 2005
Location: LONDON
Name: 0
Points: 14
Registration date: 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 12:06 pm

Yllit te imagjinates time.
Te dashuroj si e cmendur
ende pa te pare,
per Ty zemra qesh e qan
lotet me jane thare.

Enderroj per Ty nate e dite
nga endrrat dot s`te largoj,
deri kur duhet te pres
qe nje here te te takoj.
Gjeja me e shtrenjete me je
pa Ty veshtire e kam te jetoj,
s`jam ne qiell as ne dhe
Ti me fal krahe te fluturoj.
Ti krahe me fal te fluturoj
por kembet mi shkurtove,
si kalohet jeta ne fluturim
pse keshtu me denove?
Kudo qe shkoj me mua je
besome nuk te genjej,
nuk te shof as nuk te prek
por hijen tende e ndjej.

Oh sa shume te dua
nuk dua te te dua,
lutem te te harroj
pse ndodhi kjo me mua?
Jetoj per ty,
syte i hapi ne mengjes
shikoj a te shoh, zemra vec per Ty rreh
ne cdo sekonde te kujtoj.

Mendja harron te mendoje gjera te tjera
Ti e ke pushtuar ate
jetoj ne harene e kujtimeve tua
c`ti bej mendjes se ngrate.
Te dua sa dot se imagjinon
te dashruoj me zjarr qe nuk fiket kurre
ta fala zemren time te shkrete
por ti e coptove si me shigjete.
Pse Zoti keshtu me denoi
qe vetem ty te te dua
ka shume djem te mire ne kete bote....
asnjeri nuk me duhet mua.
Sa bukur do te ishte sikur te vdes
ne endrrat e mija prane perroit me ty,
bilbilat duke kenduar mbi koke
Ti duke ma bere me sy......
E embel do te ishte vdekja.......

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shefe
Admin
Admin


Numri i postimeve: 2005
Location: LONDON
Name: 0
Points: 14
Registration date: 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 2:28 pm

/SI MUNDE"

S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj... !!!
TA DHUROVA


Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shefe
Admin
Admin


Numri i postimeve: 2005
Location: LONDON
Name: 0
Points: 14
Registration date: 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 2:31 pm

"ME FAL"Mė fal qė tė shkruaj
Mė fal qė pėr ty vuaj
Mė fal qė jam dashuru
Mė fal qė smuna pa ty me jetu
Mė fal qė tė thėras
Mė fal qė vetėm pėr ty flas
Mė fal qė kom gabu
Mė fal qė pėr kėtė skom mendu...
Mė fal qė tė kujtoj
Mė fal se nuk mund tė harroj
Mė fal qė tė flas
Mė fal qė tė shkoj mbas..
Mė fal qė tė shikoj,
Mė fal qė pėr ty jetoj...
Mė fal qė kam mbet e harruar
Mė fal qė emrin tėnd e

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve: 2691
Age: 33
Location: Atje ku sbie shi!
Name: 0
Points: 17
Registration date: 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 5:31 pm

Bjeri zemres time
me sa te ke fuqi, por
kujdes mos e vrasesh
se brenda saj je ti !
Nje diell na ngron
nje shi na lag
dua te te puth zemer
po ti je larg shume larg.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve: 2691
Age: 33
Location: Atje ku sbie shi!
Name: 0
Points: 17
Registration date: 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 5:34 pm

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije vec me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shefe
Admin
Admin


Numri i postimeve: 2005
Location: LONDON
Name: 0
Points: 14
Registration date: 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Feb 22, 2008 7:27 pm


_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»


Edituar pėr herė tė fundit nga **blerta** nė Tue Mar 04, 2008 4:40 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
Dano
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve: 2691
Age: 33
Location: Atje ku sbie shi!
Name: 0
Points: 17
Registration date: 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Feb 25, 2008 8:38 am

[b][i]Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
CocaInE
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve: 1329
Location: Ne MEs te BaRiT & CocA's
Name: 0
Points: 3
Registration date: 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Feb 25, 2008 7:15 pm

__________________
Djelli humb shkelqimin kur fshihet nen rre.Ashtu edhe zemra ime kur ty nuk te sheh.Do ti lutem cdo ylli qe shkelqen aq shume te te puth e te te shoh kur nuk mundem un!
______________
Nata po kalon gjumi nuk me mer,mendimet per ty rehat nuk me lejn!Eja te lutem nga ato rruge te largeta se ketu te presin buzet e mia te zjarrta....
__________________
cdo nate enderroj,buzeqeshjen e embel kerkoj,nga dashuria e vetme e jetes time qe mq ka lene jetime.ne endrrat e mia ti gjendesh aty,por ne realitet shume rralle te shoh me sy.shpresoj qe shpejt te te takoj se vetem me endrra nuk mund te jetoj.
______________

_________________

ToNnY MoNtAnA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net/
CocaInE
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve: 1329
Location: Ne MEs te BaRiT & CocA's
Name: 0
Points: 3
Registration date: 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Feb 25, 2008 7:17 pm

Bishti i maces
plot me lesh,
lexo letren e mos qesh.
Kur ta shohish macen mbi dru
kape per bishti
e mendo per mu. Very
_____________
Nese me tradhton
tu prishte telefoni,
kur te dalesh te rruga
te shkelte kamijoni.
Nese nuk me do,
te vrafte perendia,
kur te dalesh te udhekryqi
mos u kethefsh te shpia
__________________

_________________

ToNnY MoNtAnA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net/
 
poezi dashurie
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 12Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} ::  :: -
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
February 2016
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Furl  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website