Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 shendeti:Duhani

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
morena
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 898
Location : Greqi
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/03/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Apr 05, 2008 5:06 pm

une kom nje ore qe e lash ,se bi shi ene nuk shkoj dot me ble paket Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Apr 06, 2008 1:10 am

morena shkruajti:
une kom nje ore qe e lash ,se bi shi ene nuk shkoj dot me ble paket Very


lene fare mi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.fforum.biz
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Mon Apr 07, 2008 10:25 am

Osht e veshtire mer se le dot kom shum qe e pi 😢

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
serena
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 7
Name : 0
Points : 0
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Kanceri gjatė vitit 2008   Tue Dec 02, 2008 10:07 pm

Njė raport vjetor mbi kancerin tregon pėr herė tė parė se rastet e reja me kancer dhe numri i vdekjeve nga kjo sėmundje kanė rėnė dukshėm.

Raporti vjetor i shoqatės amerikane kundėr kancerit dhe i institutit kombėtar tė kancerit sjell lajme tė mira. Studimet prej dekadash nė laborator dhe kėshillat pėr tė pėrdorur ushqime tė shėndetėshme, pėr tė kryer ushtrime fizike e pėr tė lėnė duhanin duket se po japin rezultat. Doktor Len Ligtenfilld i shoqatės kundėr kancerit thotė se ėshtė bėrė pėrparim nė kėrkime, trajtime dhe nė zgjimin e vetėdijes sė njerėzve mbi shkaqet e kancerit. Nė raport vihen nė dukje suksese nė luftėn kundėr disa lloj kanceresh tė rrezikėshme. Pėr shembull, numri i rasteve tė kancerit tė gjirit u pakėsua 1 presje 3 pėrqind. Mjekėt thonė se kjo ka ardhur si rezultat i pakėsimit tė pėrdorimit tė terapisė pėr zevendėsimin e hormoneve pėr trajtimin e simptomave tė menopauzės. Gjithashtu, numri i rasteve tė kancerit tė zorrės sė trashė u ra mė shumė se 2 pėrqind, dhe rastet e kancerit nė prostat u pakėsuan 1 pėrqind, Kjo erdhi kryesisht si rezultat i diagnostimimit tė hershėm tė kancerit.

Raporti zbulon edhe njė lidhje interesante tė rolit qė disa shtete kanė luajtur pėr pakėsimin e rastev tė kancerit mes banorėve tė tyre. Pėr shembull, nė Kentaki, ku nuk ka rregulla tė rrepta pėr ndalimin e duhanit, numri i rastet e reja tė kancerit tė mushkėrive ėshtė 3 herė mė i lartė sesa nė Juta, njė shtet qė shkurajon pirjen e duhanit. Kalifornia lavdėrohet nė raport sepse numri i rasteve tė reja me kancer nė mushkėri tani ėshtė 75 pėrqind mė i ulėt se nė shtetet e tjera, kjo pėr arsye tė masave pėr ndalimin e duhanit nė mjedise tė mbyllura publike, pėr rritjen e taksave tė blerjes sė tė cigareve dhe zbatimin e programe edukative mbi rreziqet qė sjell pirja e duhanit.

Nė raport thuhet se numri i vdekjeve nga kanceri i prostatės ra 4 pėrqind; numri i vdekjeve nga kanceri i zorės sė trashė ra 2 presje 5 pėrqind pėrqind dhe numri i vdekjeve tė shkaktuara nga kanceri i gjirit u pakėsua 2 pėrqind. Ekspertėt thonė se pėr tė gjitha kėto, duket se rol kryesor kanė luajtur barnat dhe mėnyrat e reja tė diagnostikimeve dhe trajtimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Thu Dec 25, 2008 6:18 pm

Arrow Arrow Arrow nuk do te tymos mė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Fri Dec 26, 2008 12:57 am

Amon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Fri Dec 26, 2008 1:39 pm

kiss cigare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Fri Dec 26, 2008 3:05 pm

lala
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweetBOY
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Fri Dec 26, 2008 8:35 pm

duhani edhe te ben dem,mbase une nuk e di sepse pij pak cigare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Fri Dec 26, 2008 8:39 pm

perpiqu te pish sa me shume,do te e kuptosh me mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 10:51 pm

amon vetem ket mos e boni se un e ndjej qe duhani te bon keq

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 10:53 pm

te gjitha po na bejne keq,duhani,puna,gocat, Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 11:29 pm

{Pse pervec duhanit edhe gocat te bojn dom ty? Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 11:33 pm

po mashtrimet nuk jane deme?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 11:35 pm

Pse te paskan mashtru ? Kush pershembull ene pse sepse ka ene arsye me te mashtru gocat ene kur te mashtrojn gocat te bojn dom me shum ene se duhani Very

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Sun Dec 28, 2008 11:01 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sat Dec 27, 2008 11:36 pm

e sheh,me shkoj dem shendeti Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:02 pm

Po pse pra se nuk na the kush te ka mashtru she she

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:05 pm

le te mbetet sekrete,por femrat mashtrokan Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:07 pm

Pse sje mesu ti kshu? Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:09 pm

jo,unė nuk ipem fort,por ja mė ndodhi diē e pa pritur,mė mundon kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:11 pm

Mos e vri mendjen lale se mire do bohet ene mos pi shum cigare kur je i merzit se te merzit me shum ajo Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:12 pm

flm,do tė pėrpiqem tė pėrmbahem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:16 pm

Po te dush permbahesh se e ke ne dore dmth je burr sje i pa perqendruar mund ta kufizosh veten nga disa gjona se te ben jeta lol

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Sun Dec 28, 2008 11:19 pm

po,do tė pėrmbahem patjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   Tue Dec 30, 2008 7:36 pm

kush te ka mashtru ty eeeeeee se ja rregulloj une qejfin Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: shendeti:Duhani   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
shendeti:Duhani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E SHKENCES {*_*} :: TRUPI DHE SHENDETI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website