Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Korrupsioni, "Fiks Fare" kap mat prokurorin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 35
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Korrupsioni, "Fiks Fare" kap mat prokurorin   Fri Feb 22, 2008 3:14 am

"Prokurori mė kėrkoi pesė mijė euro qė tė kėrkonte njė dėnim minimal pėr djalin tim". Kjo ėshtė akuza qė ngriti dje nė emisionin "Fiks Fare" Zagoll Muēa.

Djali i tij, Selam Muēa, ėshtė arrestuar disa muaj mė parė dhe nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė Kavajė ka filluar hetimi gjyqėsor. Dy ditė pėrpara dhėnies sė konkluzioneve tė organit tė akuzės nė kėtė proces, i cili pėrfaqėsohej nga prokurori Musa Mėrkurti, ky i fundit i kėrkon babait tė njėrit prej tė pandehurve, qė tė paguajė 3500 euro, kundrejt njė pretence me sa mė pak vjet burg.

Sipas qytetarit Zagoll Muēa, prokurori nėpėrmjet avokatit tė tė birit, i kishte kėrkuar fillimisht pesė mijė euro pėr t‘i kėrkuar gjykatės njė dėnim minimal. Babai i tė pandehurit nuk kishte mundėsi tė gjente shumėn e mėsipėrme dhe i jep fillimisht dy mijė euro prokurorit.

Nė bisedėn e regjistruar, qė u transmetua dje nė "Fiks Fare", prokurori Musa Mėrkurti pranon se ka marrė prej Zagoll Muēės dy mijė euro. Nė kėtė moment, qytetari i jep edhe pesėqind euro tė tjera. Mė pas fillon pazari se edhe sa euro tė tjera duhet t‘i paguante qytetari prokurorit qė ai tė kėrkonte njė dėnim jo mė shumė se tetė vjet burg pėr tė pandehurin.

Duke i lėnė takim njė ditė pėrpara seancės gjyqėsore, gjatė sė cilės do tė jepeshin konkluzionet e akuzės, prokurori i kėrkon dhe njė mijė euro tė tjera Zagoll Muēės.

Pa e ditur se e gjithė biseda mes tyre regjistrohej, prokurori pranon se do tė kėrkojė shtatė vjet e pak vite burg pėr tė birin e plakut qė po i dorėzonte paratė. Megjithatė, ai thekson disa herė gjatė bisedės se vendimin pėrfundimtar do ta jepte gjykata. Ndėrkohė qė i kujton disa herė qytetarit se djali i tij, i cili sot ėshtė ulur nė bankėn e tė akuzuarve akuzohet pėr katėr vepra penale dhe dėnimi qė parashikon ligji nė kėto raste ėshtė shumė i madh, rreth 15 vjet burg.Biseda e qytetarit me prokurorin

Qytetari: Unė do tė kisha ardhur me Pjetrin, avokatin, por ai kishte gjyq nė Fier. Nė orėn 10.00 e kishte gjyqin tjetėr dhe... U mundova dhe erdha vetė, se u turpėrova atė ditė... Se unė njė 2 mijėshe mblodha atė ditė. Tani jam gati, mė thuaj!

Prokurori: Nė ē‘kuptim?

Qytetari: Se 2 mijė t‘i dhashė

Prokurori: Po!

Qytetari: Tani sa do tė tjera?

Prokurori: Ēfarė? Se unė i thashė atij sa mund tė kėrkoj unė, sa mund tė kėrkoj masė dėnimi.

Qytetari: Unė erdha pėr minimum.

Prokurori: Jo, nuk e bėj, 7 vjet e njė ēikė do tė kėrkoj...

Qytetari: Ti ke fėmijė vetė tani, unė...

Prokurori: O Zagoll, ti e ke ēun, unė kam 12 muaj qė 12 herė a 200 herė qė e sjell nėpėr mend, si me qenė vėllai im. Kėtė a e beson?

Qytetari: Po.

Prokurori: Por nuk i bihet murit me kokė. Ēfarė nuk e pėrmban ligji. Me e thy ligjin, unė nuk e thyej dot. Ti ke avokatin tėnd. Unė nuk jap dėnim, unė kėrkoj dėnim. Unė jam prokuror. Nė emėr tė shtetit, them, qė filani ka bėrė kėtė vepėr penale, i ka katėr vepra penale do tė kėrkoj njė ēikė mė tepėr se... me sakrifiku punėn time, rreth 8 vite... Fol me avokatin, fol me gjykatėn, se e ka 15 vjet, se nuk e ka prokurori...

A ke folur me njeri deri mė sot, a ke folur me njeri? Tė hėnėn ėshtė kėrkesa qė do tė bėj unė. Kam bėrė njė etiketim, atė qė i thashė Pjetrit atė ditė, rreth 8 vjet.

Qytetari: Nuk ka mundėsi te 7?

Prokurori: Jo te 7 fiks nuk e bėj dot.

Qytetari: Ku te 8?

Prokurori: Te 8. Nuk bėhet Zagoll. Do tė prishet ēėshtja prapė? Qė ta bėjė dikush tjetėr e me t‘i dhėnė 15 vjet. Me 4 vepra penale dhe me gjithė atė gramaturė droge, e ka 15-shi... Unė sadopak tė kėrkoj... me rrezik pėr veten time. Vendimin pėrfundimtar e jep gjykata. Duhet me shku me fol, sepse pėr 9 gramė Zagoll janė marrė 9 vjet burg. Kėta kanė 300 gramė njėri, 500 tjetri, rreth 1 kile drogė t‘i japin 15 si duke qeshur...

Qytetari: E di, ma ke thėnė edhe njė herė...

Prokurori: Unė me sakrificė do tė pėrpiqem me i kriju mundėsinė gjykatės, mos me kėrku unė shumė, me kėrku sa tė mundem mė pak, por jo te 7-shi...

Qytetari: Por tė paktėn te 7 e gjysma...

Prokurori: Dakord, aq besoj, aq po munda, aq do marrė.

Qytetari: Mė dha njė porosi ēuni, mė tha se... Unė e kam vėnė nė shitje makinėn dhe nesėr, tė shtunėn nė mėngjes, marr pagesėn. Dy t‘i kam dhėnė, urdhėro edhe njė pesėshe, tė tjerat i do tė shtunėn apo tė dielėn, se marr nga makina?

Mė thuaj sado ti? Apo mirė tė hėnėn?

Prokurori: Jo, tė hėnėn, se unė tė shtunė dhe tė diel punoj nė dosje...

Qytetari: Mė thuaj ti...

Prokurori: Jo, nuk tė them, nuk fliten tani kėto muhabete... Nuk di gjė pėr gjykatėn, nuk kam asnjė punė, zgjidhe me avokatin, ēfarė tė marr pėrsipėr...

Qytetari: Ma thuaj, 2500 u bėnė t‘i dhashė, e sa tė tjera?

Prokurori: Edhe njė njėshe.

Qytetari: Edhe njė. Mirė faleminderit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.all-forum.net
 
Korrupsioni, "Fiks Fare" kap mat prokurorin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} ANKIME DHE SUGJERIM {*_*} :: KOSHI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website